Zinchenko: Arsenal, ateşli Martinelli’de ‘gerçek elmas’a sahip

Oleksandr Zinchenko, Brezilyalı’nın “inanılmaz bir geleceği” olduğunu iddia ederek Arsenal takım arkadaşı Gabriel Martinelli’ye övgüde bulundu. Martinelli, Gunners’ın Crystal Palace ve Leicester karşısındaki galibiyetlerinin her birinde net gol kaydetti. Ayrıca geçen dönemi, son beş maçında dört gol atarak tamamladı.

Geçmişte sakatlıklarla mücadele eden 21 yaşındaki oyuncu Mikel Arteta’yı bu maçların her birinde 90 dakika tamamlayarak cesaretlendirecek.

Bu arada Zinchenko, Arsenal kariyerine olumlu bir notla başladı, her iki maça da başladı ve Palace’a karşı bir asist kaydetti.

Zinchenko Martinelli hakkında ne dedi?

Zinchenko, “O inanılmaz, gerçek bir elmas” dedi. Standart Spor. “Gabriel İsa hakkında söylediklerimin tıpatıp aynısını onun hakkında da söylerdim.

“Bu iki adamın çalışma şekli – herkesin gerçekten nasıl çalıştığı – her gün inanılmaz. O (Martinelli) inanılmaz bir kaliteye sahip ve hala genç. İnanılmaz bir geleceği olduğuna eminim.”

Zinchenko ‘dünya standartlarında’ Gabriel Jesus

Zinchenko ayrıca, bu yaz Ukraynalı ile birlikte Manchester City’den Arsenal’e katılan İsa’nın kampanyaya başlamasını kutlamak için zaman ayırdı.

“Ondan hiçbir zaman şüphe duymadım, çünkü sayıları açısından dünya çapında bir oyuncu” diye ekledi.

“Antrenmanlarda her gün gösterdiği tavırla birlikte nasıl çalıştığından da bunu görebilirsiniz. O bir örnek. İnanılmaz bir oyuncu, her zaman hedeflere aç. Hiç durmuyor ve onun adına çok mutluyum.”

Kieran Tierney ile rekabet

Şimdiye kadar bu sezon Zinchenko, dizinden sakatlandıktan sonra tam zindeliğe dönen Kieran Tierney’in önünde seçildi.

“O harika bir oyuncu. City’deyken bile onun maçlarını izliyordum,” dedi Tierney için.

“Bence her birimiz için iyi bir rekabet. Birbirimizi zorlayacağız ve bence anahtar bu. Bu şekilde devam etmemiz gerekiyor. En önemli şey, ikimizin de elimizden geldiğince takıma yardım etmeye çalışmak istememiz.”

Zinchenko orta sahada oynayabileceği için iki oyuncunun birlikte oynama olasılığı da var.

Yorum yapın