Yaz penceresinden Ferreira, Musah ve USMNT’nin kazananları ve kaybedenleri

HEDEF, hangi oyuncuların Dünya Kupası seçimi için dava açtığına ve hangilerinin Katar 2022 kadrosundaki yerlerini tehlikede bulabileceğine bakıyor

Dünya Kupası yaklaşıyor gibi hissetmeye başlıyor. Normal bir yılda, siz bunu okurken turnuva oynanıyor olurdu.

Bunun yerine, Amerika Birleşik Devletleri’nin hazırlanmak, konumsal savaşları düzenlemek ve oyuncuların bu son birkaç kadro yeri için hak talebinde bulunmalarını sağlamak için birkaç ayı daha var.

Ancak, şimdi bile, bunu yapmak için zaman tükeniyor.

ABD yaz penceresinde dört maç, Uruguay ve Fas’a karşı iki hazırlık maçı ve Grenada ve El Salvador’a karşı iki Uluslar Ligi açılış maçı oynadı.

El Salvador maçı genç USMNT çekirdeğini düşünülemez şekillerde test etse bile, hazırlık maçları belki de Dünya Kupası cesaretinin daha iyi ölçüsüydü.

Birkaç kişi bu zorluğa göğüs gererek Katar’a bilet rezervasyonu yapmaya yaklaştı. Diğerleri bocalayarak Dünya Kupası’ndaki yerlerini tehlikeye attı.

Bununla birlikte, işte bir göz atın Hedefler USMNT’nin yaz programının kazananları ve kaybedenleri…

Kazanan: Merkez orta saha oyuncuları

Bu kamptan büyük bir çıkarım varsa, o da bu USMNT kadrosunda oldukça iyi orta saha oyuncularının olduğudur.

Brenden Aaronson, USMNT kariyeri boyunca öncelikle kanat oyuncusu olarak oynadıktan sonra merkezi olarak oynanan bir güç olmaya devam ediyor. Yeni Leeds United imzası bir süredir takımın en iyi oyuncuları arasında yer alıyor ve oyunu merkezi bir pozisyondan da değiştirme yeteneğine sahip olduğunu gösterdi.

Berhalter, bu kamp sırasında orta saha kurulumunu tek bir pivottan çift pivota kaydırdı. Bunu yaparken, ABD, Aaronson gibi bir orta saha oyuncusuna daha fazla hareket özgürlüğü verirken, başka bir derin çıkışa sahipti.

Tyler Adams, Weston McKennie gibi başlama garantisidir. Aaronson muhtemelen kanat oyuncusu olmaya devam ediyor, ancak 4-2-3-1’de Galler veya İran gibi bir takıma karşı başlayabilir.

Sonra Luca de la Torre ve Yunus Musah var.

Musah Uruguay USMNT 2022Getty

İlki, kampın en önemli isimlerinden biriydi, topu taşıyabilen ve hareket ettirebilen inanılmaz derecede düzenli bir orta saha oyuncusuydu. Jordan Morris’in El Salvador’a karşı ekolayzırına yaptığı asist, Herakles orta saha oyuncusunun son birkaç hafta boyunca pişirdiği güzel, çok katmanlı bir pastanın üzerine krema oldu.

Ancak, en azından El Salvador’a karşı, Musah tarafından geride bırakılan bir performans sergileyerek onu vazgeçilemez kategoriye yaklaştırdı.

Berhalter, “Biraz tereddüt ettim, sadece yetenek setini ve bunun bugün nasıl işe yarayacağını düşündüm, kesinlikle driplingden yararlandı.” Dedi. “Kötü saha koşullarında, bazen sizi yavaşlatabilir ve bugün muazzamdı. Maçın adamı olsaydı, muhtemelen ona verirdik.”

Muhtemelen üçüncü orta saha pozisyonu için Musah’a karşı De la Torre’ye düşecek ve her ikisi de kendilerine pek çok iyilik yaptı. Bu arada Aaronson, hem açıkta hem de ortada oynayabilen joker karakter olmaya devam ediyor.

Berhalter’in Dünya Kupası’na gitmesi için bazı şampanya sorunları.

Kaybeden: Hacı Wright

“Oyuncuların bir fırsat bulduğunda ve bunu tam olarak kullanmadığı zaman her zaman zordur. Bir koç için hoş değil. Oyuncular için iyi değil. Grup için iyi değil.”

Haji Wright’ın Salı günkü El Salvador ile çatışmanın devre arasında neden götürüldüğü sorulduğunda Berhalter’in yanıtı buydu.

USMNT patronundan oldukça sert sözler, özellikle Wright’ın San Salvador’da çamurla dolu bir musonda oynadığı gerçeği göz önüne alındığında. Pencerenin ilk birkaç maçında sadece sınırlı fırsatlara sahip olduğu için sadece 45 dakika sürdü.

Wright USMNT 2022Getty

Wright’a karşı dürüst olmak gerekirse, ilk yarıda servisten yoksun olduğu için çok da yanlış yapmadı. Ve penceredeki ilk görünüşünde yeterince sağlam görünüyordu. Ancak Berhalter’in bakış açısına göre Wright da oyunu etkileyecek pek bir şey yapmadı.

Bu, Wright’ın USMNT’nin 9 Numaralı yarışına geç girmesi için büyük bir şanstı ve Berhalter’in gözünde bunu pek yapmadı.

“Sadece bu gece onun gecesi değildi,” dedi. “Bu onu gelecekte hiçbir şey için dışlamıyor. Biz böyle çalışmıyoruz.

Şimdi onun kulübüne geri dönüp gol atmaya ve işini yapmaya devam etmesiyle ilgili.”

Wright bunu yapabilirse, hala bu resimde kalma şansı olacak. Bu kamptan sonra, Ricardo Pepi gibi, Wright da 9. sıradaki Jesus Ferreira’yı koltuğundan etmek istiyorsa kulüp sezonuna ağlayarak başlamak zorunda kalacak.

Ferreira’dan bahsetmişken…

Kazanan: İsa Ferreira

Evet, dört golü düşük seviyeli Grenada’ya karşı geldi. Ve evet, Fas ve Uruguay’da Dünya Kupası’na layık daha fazla rakibe karşı birkaç açık şansı kaçırdı.

Ancak bu kamp sırasında, Jesus Ferreira, USMNT’nin 9 Numarası olmak için neden şu anda pole pozisyonunda olduğunu gösterdi.

Ferreira Grenada 2022 USMNTGetty

Ferreira için bu sadece hedeflerle ilgili değil, ancak bunlar kesinlikle güzel. Aynı zamanda uyumla ilgili ve şu anda FC Dallas yıldızı, USMNT saldırısının öncüsü olarak en uygun kişi.

Bir oyun kurucu olarak geçmişi göz önüne alındığında, Ferreira’nın rolü rakiplerinden farklı bir anlayışı var. Takım arkadaşları için her şeyi açıyor, çoğu zaman doğru koşuyu yapıyor ve kendisine ceza sahası içinde oldukça iyi şanslar kazandırıyor.

Berhalter, Ferreira için “Onu sadece hedeflere göre yargılamıyoruz” dedi. “Bu grubun başarılı olmasına gerçekten yardımcı olan birçok başka şey yapıyor.”

MLS’de Ferreira şansını bitiriyor. Fas ve Uruguay’a karşı bu şanslar işe yaramadı. Buna sinir veya güven eksikliği deyin, ancak ABD, en azından birkaçını ileriye koyarak Ferreira’ya güvenebilmelidir.

Ferreira’nın adı henüz Sharpie’de yazılmamış. Hâlâ Wright, Pepi, Jordan Pefok veya başka birinin kapılardan sıcak bir şekilde çıkıp Dünya Kupası’nda yer almak için gereken golleri atma şansı var.

Ancak, kimse yapmazsa, adam Ferreira’dır ve sunduğu her şey göz önüne alındığında ABD bu konuda biraz iyi hissetmelidir.

Kaybeden: Joe Scally

Joe Scally’nin 19 yaşında tüm bunlara tam olarak hazır olmayabileceğini söylemekte utanılacak bir şey yok.

Çoğu genç, multi-milyon dolarlık yıldızlarla dolu bir Güney Amerika santrali olan Uruguay gibi bir takıma hazır değil. Ve Scally o oyunda 19 yaşında fazlasıyla uyumlu görünüyordu.

Savunma pozisyonu bozuktu ve oyunun temposunu gerçekten bulmakta zorlandı. Oyunu değiştirecek kadar kötü değildi ama Scally için ofiste kesinlikle iyi bir gün değildi.

Joe Scally Borussia Mönchengladbach Bundesliga 2021-22Getty Resimleri

Yine de, tüm bunların zamanlaması Scally için daha kötü olamazdı. Yedek sol bek rolü için seçmelere katılıyordu ve üç ya da beş arkanın solunda ya da sağında oynama yeteneği göz önüne alındığında, bir Dünya Kupası ortamında çok değerli olabilecek çok yönlü bir seçenek olarak görülüyordu.

Özellikle Bundesliga sezonunun ikinci yarısında kulüp seviyesindeki mücadeleleri göz önüne alındığında, bu şimdi daha az olası görünüyor. Scally, bu noktada sadece biraz daha baharata ihtiyacı var.

Onu Borussia Mönchengladbach’ta alacak ve yine de geleceğin USMNT’si olarak Scally’yi desteklemeye değer. Çok fazla vaadi var ve genç kariyerinde şimdiden bazı harika şeyler başardı.

Ancak Uruguay’a karşı 2022’de değil, 2026’da bir oyuncu gibi görünüyordu.

Kazanan: Sean Johnson

Kampa girerken Sean Johnson’ın en büyük umudu USMNT’nin 3 numaralı kalecisi olmaktı. Matt Turner ve Zack Steffen, Katar’da başlama yarışında 1A ve 1B idi ve hala öyleler.

Ancak, Uruguay’a karşı gösterdiği performansla Johnson, üçüncü kaleci noktasını kilitlemiş olabilir ve yoluna devam eden birkaç şeyle birlikte, bu başlangıç ​​kaleci savaşında yolunu bulabilir.

Johnson USMNT Uruguay 2022Getty

Johnson, MLS Kupası kazanan formunu uluslararası sahneye taşırken Uruguay’a karşı muhteşemdi. NYCFC kalecisi bir süredir MLS’nin en iyilerinden biri ve kulübü daha fazla kupa için mücadele edecek gibi göründüğü için bu yıl bir adım bile kaybetmedi.

Johnson’ın onun için istediği şey, önümüzdeki aylarda önündeki her iki kaleci için de gelmesi zor olabilecek iki şey olan oyun süresi ve tutarlılık.

Kasım ayına kadar çözülmesi gereken çok şey var, ancak Johnson’ın Katar’a gitmeden önce gerçekten oynayan tek USMNT kalecisi olması ihtimali var.

Berhalter, üçüncü kaleci olarak Gaga Slonina’ya dönebilir ve geleceğin 1 numarasına Dünya Kupası’nı deneyimleme şansı verebilir. Ancak Turner ve Steffen formda değilse, seviyeyi yükseltmeye yardımcı olmak için Johnson kadar tutarlı bir oyuncunuz olduğunda, almaya değer bir risk olmayabilir.

Johnson’ın Katar’daki yeri bir kilit olmayabilir, ancak kadroda değilse çok zorlanacak. Güçlü performansları ile kulübü ve şimdi de ülkesi için yerini fazlasıyla aldı.

Yorum yapın