Van Dijk 5 milyon sterline Crystal Palace’a katılabilirdi – ancak Liverpool yıldızı ‘çok yavaş’ olduğu için reddedildi

Eski Eagles patronu, Southampton’da ve ardından Reds’te öne çıkan Van Dijk’e karşı karar verdi.

Eski Crystal Palace patronu Neil Warnock, Southampton’a transfer olmadan önce Virgil van Dijk’i sadece 5 milyon sterline transfer etme şansına sahip olduğunu ancak bu fırsatı kaçırdığını açıkladı.

Van Dijk, Saints’de parlamaya devam etti ve ardından dünyanın en iyi defans oyuncularından biri haline geldiği Liverpool’da parladı.

Ancak Warnock’a göre, Hollandalı oyuncunun hızıyla ilgili endişeler, oyuncuyu geri çevirmesine neden oldu.

Warnock, Van Dijk hakkında ne dedi?

Warnock, “Benden kaçan Virgil van Dijk’ti” dedi. Ayna. “Crystal Palace’dayken ona 5 milyon sterlinlik bir teklif aldım.

“Ama baş izcim onun çok yavaş olduğunu söyledi ve bunun yerine Southampton’a gitti! Bu çok yazık çünkü temposunda eksik olabilecek her şey, oyunu okuma yeteneğinin 10 katını telafi ediyor.”

‘Taraftarlar her zaman daha fazlasını ister’

Warnock, UEFA Uluslar Ligi’nde Macaristan’a evinde 4-0’lık tarihi bir yenilgi aldıktan sonra sarsılan Gareth Southgate’in İngiltere takımı hakkında da karar verdi.

Gareth’den daha iyi birinin olduğunu düşünmüyorum ama sahip olduğu sorun, çok fazla başarıya sahip olması” dedi.

“Futbola ilk başladığımda deneyimli bir teknik direktör Bob Murphy bana ‘başarıyla ilgili sorun taraftarların her zaman daha fazlasını istemesidir’ demişti.

“Gareth’in pillerini şarj etmesi için birkaç hafta izin alması gerekiyor. Bu sonuçlar, bir sonraki kampın başlangıcında insanların endişeli olacağı anlamına geliyor.

İngiltere menajeri olarak kazanabileceğinizi sanmıyorum. Bence bu korkunç bir iş. Herkesi memnun etmek imkansız. Bence bu bir kazanç değil.”

daha fazla okuma

Yorum yapın