USWNT yıldızı Heath, sezonluk anlaşmayla OL Reign ile NWSL’ye geri döndü

İngiltere’de bir büyünün ardından, kıdemli saldırgan gelecek yılki Dünya Kupası öncesinde ülkesine geri döndü

OL Reign, USWNT forveti Tobin Heath’i Racing Louisville’den satın aldığını doğruladı ve eski Portland Thorns yıldızı, NWSL takımıyla sezon sonuna kadar ve 2023’te uzatma opsiyonu ile bir anlaşma imzaladı.

34 yaşındaki oyuncu, Oregon’da yedi sezonluk bir büyü sırasında en büyük yerel başarısını elde ettiği Kuzeybatı Pasifik’e geri döndü.

Heath en son Kadınlar Süper Ligi’nde Manchester United ve Arsenal ile çalıştı ve gelecek yıl Avustralya/Yeni Zelanda 2023 Dünya Kupası’nı göz önünde bulundurarak ülkesine geri döndü.

Ne söylendi?

Reign baş antrenörü Laura Harvey, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, “Kadromuza mükemmel bir oyuncu daha eklediğimiz için bu, kulübümüz için çok özel bir zaman” dedi. “Tobin’in NWSL’de inanılmaz bir zihniyeti ve zengin bir geçmişi var ve oyunu değiştirme konusunda kanıtlanmış bir yeteneği var.

“Tobin’in şans yaratma ve bitirme yeteneği, grubumuzu yükseltmeye yardımcı olacağına inandığım benzersiz bir şey ekliyor. Tobin’in ligde oynama deneyimi grubumuz için değerli bir varlık olacak.”

Heath de benzer şekilde sevindi ve ekledi: “[I] Burada, koçum olarak Laura Harvey ve muhteşem taraftar topluluğu önünde birinci sınıf oyuncularla birlikte oynamaktan daha heyecanlı olamazdım. Hepimiz bir şampiyonluk kazanmak için can atıyoruz ve umarım OL Reign’in bu hedefe ulaşmasına yardımcı olabilirim.”

Heath gelecek yılki Dünya Kupası’nda oynayacak mı?

Kıdemli oyuncu, geçen sezonun ikinci sırasını sürdürmek ve gümüş takım rakipleri olduklarını kanıtlamak isteyen bir Reign ekibine katılıyor – ama aynı zamanda ona milli takımın bir sonraki büyük şampiyonluk savunmasında yerini sağlama şansı veriyor.

USWNT, 2015 ve 2019’da kazandıkları tacı savunmak için gelecek yılın altında kaldı ve Heath, her iki durumda da zafer iddia eden takımın bir üyesiydi.

Forvet oyuncusu muhtemelen Vlatko Andonovski’nin aklında olacak – ancak zindeliğini ve formunu turnuva öncesinde kanıtlaması gerekebilir.

daha fazla okuma

Yorum yapın