USWNT patronu Andonovski, CONCACAF W Şampiyonası öncesinde Rapinoe dönüşünü ve Press’in yokluğunu açıklıyor

ABD kadın milli takım patronu Vlatko Andonovski, Megan Rapinoe’yu bu kamp için her zaman takıma geri almayı planladığını söylerken, Christen Press’in yakın zamanda bir sakatlık yaşamadan önce bile planlarında olmadığını söyledi.

Andonovski, yaklaşan CONCACAF W Şampiyonası için 23 oyuncu ve Haziran hazırlıkları için üç çağrı daha çağırdı.

Rapinoe ve Morgan, Ekim ayından bu yana ilk çağrılarını aldı ve ABD, o zamandan beri daha genç takımlarla gidiyor, ancak Andonovski, planın her zaman onları yaz turnuvası için geri getirmek olduğunu söylüyor.

Andonovski Rapinoe hakkında ne dedi?

ABD baş antrenörü, “Megan ve ben geçen sezondan sonra harika bir sohbet ettik ve içinden geçtiğimiz ve bu takımın alacağı süreçleri anladı.” Dedi.

“Öncelikle muazzam bir olimpiyat geçirdiğini, madalya kazanmamıza yardımcı olduğunu ve ardından sezonu da çok iyi bir şekilde tamamladığını söylemeliyim. Dolayısıyla, bu konuşmada çok sayıda oyuncuyu bünyemize katacağımızı anladı. , birçok oyuncuyu test edeceğiz, genç oyunculara bolca dakika ve oynama fırsatı vermek ve mümkün olduğunca onları değerlendirme şansı vermek istiyoruz.

“Her şey söylenip yapıldıktan sonra, sağlıklı ve formdaysa kadroda olacak çünkü Megan’ın neler yapabileceğini veya yapabileceğini biliyoruz. [in the few] son maçta aldığı dakikalar, ne kadar tehlikeli olabilir.”

Andonovski, Mallory Pugh, Sophia Smith, Ashley Hatch ve Trinity Rodman gibi genç yıldızlara akıl hocalığı yapabileceği için Rapinoe’nin öneminin sadece sahada olmadığını söyledi.

“O bu grup için çok önemli. Açıkçası bu genç bir grup ve çok sayıda genç oyuncu getiriyoruz. Tecrübesi ve zorluklardan geçmesi, zor zamanlardan geçmesi, zihniyeti, kazanma zihniyeti, bilgisi ve anlayışı çok iyi. grup için değerlidir.

“Ancak Mal, Soph ve Trinity gibi oyuncular için, Megan ile aynı pozisyonda oynayan forvetler için, bence bu maçlardan geçmelerine, bu elemelerden geçmelerine yardımcı olacak, çünkü bir noktada, ister oyun içinde ister oyunlar arasında olsun, kendilerinin en iyi versiyonu olmalarına yardımcı olmak için Megan’ın sesine ve sorumluluklarına ihtiyaçları olacak.”

Andonovski Basın hakkında ne dedi?

Press hakkında soru sorulduğunda Andonovski, Angel City saldırganının hafta sonu Louisville’e karşı dizinden sakatlanmadan önce bile planlarında olmadığını açıkladı.

Durum şu ki, dedi, kadın dışarıdan bakıyor ve aniden genç, kalabalık bir hücum resmine dönüş yolunu oynaması gerekecek.

Andonovski, “Yapması gereken ilk şey, mümkün olan en kısa sürede sağlığına kavuşmak,” dedi. “İlk şey bu ve yakında sağlığına kavuşacağını ve performans göstermeye hazır olacağını umuyoruz.

Christen’la ilgili olan şey, önce o iyi gidiyor ve bence iyi performans gösteriyor, ama şimdi sadece o değil. Bu noktada önündeki oyuncularla rekabet halindedir.

Christen için sahaya geri dönmek, sadece kulüp ortamında iyi bir performans sergilemek veya iyi bir performans sergilemek değil. Aynı zamanda, rekabet ettiği ve Mallory Pugh ve Soph Smith ve Alex Morgan ve Ashley Hatch gibi oyuncular olacak oyunculardan daha iyi performans gösteriyor. , Trinity Rodman.

“Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde forvet olmak kolay değil. Açıkçası, harika, ama kolay değil çünkü rekabet büyüyor ve büyüyor.”

Andonovski’nin yorumlarından kısa bir süre sonra Press, sosyal medya üzerinden ACL’nin yırtık olduğunu ve bir süre sahalardan uzak kalacağını doğruladı. “Kalbim kırıldı” yazdı.

daha fazla okuma

Yorum yapın