USWNT CONCACAF W Şampiyonası kadrosunu açıklarken Rapinoe & Morgan geri döndü

Megan Rapinoe ve Alex Morgan, yaklaşan CONCACAF W Şampiyonası için ABD kadrosuna geri döndüler.

Vlatko Andonovski, önümüzdeki ay Meksika’da yapılacak turnuvanın 23 kişilik kadrosunu belirledi.

USWNT efsaneleri Rapinoe ve Morgan, Ekim ayından bu yana ilk çağrılarını alırken, Portland Thorns’tan Becky Sauerbrunn, Nisan ayındaki hazırlık maçlarını bir diz sorunu nedeniyle kaçırdıktan sonra takıma geri döndü.

USWNT kadrosu hakkında ne söylendi?

Andonovski, “Nisan ayında bir araya geldiğimizden bu yana, birçok maçı ve saatlerce videoyu değerlendirdik ve Kolombiya maçları için bu 26 kişilik kadroya ve son 23’e varmak için koçluk personeli arasında kapsamlı görüşmeler yaptık. eleme için.

“Her zamanki gibi, oyuncular bu kararları kolay almıyor, ancak bunun, yedi başarılı maç olmasını umduğumuz dört hafta boyunca birlikte olacağımız dört hafta boyunca tüm hedeflerimizi gerçekleştirebilecek bir kadro olduğunu düşünüyoruz.”

Alex Morgan, Twitter’daki haberlere tepki gösterdi: “Kızlarımla geri döneceğim için çok heyecanlıyım!”

CONCACAF W Şampiyonası ne zaman başlıyor?

Turnuva 4 Temmuz’dan başlayarak 18 Temmuz’a kadar Meksika’da gerçekleşecek.

Son şampiyon USWNT A Grubu’nda ve yarışmanın açılış gününde Haiti ile karşılaşacak ve üç gün sonra Jamaika’ya karşı bir maç izleyecek.

Daha sonra grup aşamasını 11 Temmuz’da ev sahibi Meksika ile oynayacakları bir maçla bitirecekler.

Her grupta en iyi iki takım yarı finale yükselecek ve gelecek yılki Dünya Kupası’nda yer alacak.

Müsabakadan önce USWNT, 25 ve 28 Haziran’da Kolombiya’ya karşı bir çift hazırlık maçı oynayacak.

USWNT CONCACAF K Şampiyonası kadrosu

kaleciler: Aubrey Kingsbury (Washington Spirit), Casey Murphy (Kuzey Carolina Cesareti), Alyssa Naeher (Chicago Red Stars).

savunucuları: Alana Cook (OL Reign), Emily Fox (Racing Louisville), Naomi Girma (San Diego Wave), Sofia Huerta (OL Reign), Kelley O’Hara (Washington Spirit), Becky Sauerbrunn (Portland Thorns FC), Emily Sonnett ( Washington Ruhu).

orta saha: Lindsey Horan (Lyon), Taylor Kornieck (San Diego Wave FC), Rose Lavelle (OL Reign), Kristie Mewis (Gotham), Ashley Sanchez (Washington Spirit), Andi Sullivan (Washington Spirit).

Forvet: Ashley Hatch (Washington Spirit), Alex Morgan (San Diego Wave), Mallory Pugh (Chicago Red Stars), Midge Purce (Gotham), Megan Rapinoe (OL Reign), Trinity Rodman (Washington Spirit), Sophia Smith (Portland Thorns) .

daha fazla okuma

Yorum yapın