USMNT kalecisi Horvath, kulübün Premier Lig dönüşü öncesinde Nottingham Forest’tan transfer edileceğini ima etti

ABD erkek milli takımı kalecisi Ethan Horvath, kulübün Premier Lig’e dönüşünden önce Nottingham Forest’tan ayrılabileceğini ima etti.

Horvath, Nottingham Forest’ın tüm yarışmalarda 11 kez yer aldığı Amerikalı ile promosyon playoffunu kazandığı için kulübün İngiliz futbolunun en iyi uçuşuna geri dönmesine yardımcı oldu.

Ancak kulüp Premier Lig’e geri dönerken bile Horvath, Dünya Kupası’nda yer almak istiyorsa oyun süresine ihtiyacı olacağını biliyor ve bu süreyi bulmak için Forest’tan ayrılabileceğini biliyor.

Horvath’ın Forest’taki ve USMNT’deki durumu nedir?

Horvath, sezonu yedek olarak bitirdi ve Brice Samba, Şampiyona sezonu boyunca takımın başlangıç ​​kalecisi olarak ortaya çıktı.

Horvath, İngiliz kulübündeki zamanından önce, 2019’da eski Liverpool No.1 Simon Mignolet’in gelişinden önce yarı düzenli olarak başlayarak Club Brugge’de forma giydi.

Matt Turner ve Zack Steffen’in neredeyse tamamı Dünya Kupası kadrosuna alınmışken, Horvath kendini üçüncü sıra için bir rekabetin içinde bulur.

Sean Johnson, Uruguay’a karşı bir startta parladıktan sonra bu nokta için pole pozisyonunda olabilir, ancak Horvath, El Salvador ile yaklaşmakta olan Uluslar Ligi çatışmasında ABD için başlamaya hazırlanıyor.

Horvath geleceği hakkında ne söyledi?

Horvath, “Belirsizlik var ve ne olacağını %100 bilmiyorum” dedi. “Bu yaz dönemine girerken asıl amacım oynamak ve biliyorum ki evet, Dünya Kupası yaklaşıyor ve bu da oynamak istememin bir nedeni ama dürüst olmak gerekirse, sadece tekrar oynamak istiyorum. o adrenalin ve kelebekler hissi ve sadece o maç günü hissi her gün.

“Ne olacağını göreceğiz. Nottingham ile yakın temas halindeyiz ve ne olursa olsun orada olur. Ana hedef, Nottingham ile veya başka bir yerde oynamak.”

Berhalter, kalecileriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Dünya Kupası kadrolarının kesinleşmesine sadece birkaç ay kala, Gregg Berhalter’in kaleci pozisyonunda belirlemesi gereken daha çok şey var.

Matt Turner ve Zack Steffen, başlangıç ​​rolü için yarışan ikili gibi görünürken, kıdemli oyuncular Horvath ve Sean Johnson, üçüncü sıra için karışımda kalmaya devam ediyor.

Genç Gabriel Slonina’nın da kısa süre önce Polonya üzerinden ABD’ye açıkladığı kadroda yer alma şansı var.

O zamana kadar oynanacak çok sayıda futbol ve bazı potansiyel transferler var, bu yüzden Berhalter yapacak çok değerlendirmesi olduğunu söylüyor.

Berhalter, kalecileri hakkında “Her kadro yeri dikkatlice değerlendirilecek ve geçmişte yapılanlar şimdi işe yaramayabilir” dedi. “İspanya’yı çok yaşlı bir kaleciyi aldıklarını gördüm çünkü grup için çok şey ifade ediyor. Diğer takımların genç kaleciler aldığını görüyorum ve bizim için şu anda hiçbir şey kesin değil.

“Bildiğimiz şey, seviyenin üzerinde performans gösterebilen ve takım ruhuna satın alınan ve grubumuzun kültürüne uyan adamlar istiyoruz. Bu iki parametreye dayalı bir karar vereceğiz ve umarım bunu başarırız.” Sağ.”

daha fazla okuma

Yorum yapın