USMNT, El Salvador’a karşı nasıl sıralanacak?

GOAL, ABD XI’nin Salı günü Uluslar Ligi maçında nasıl görünebileceğini yıkıyor

Zaman geçiyor. Salı gecesinden sonra, ABD erkek milli takımı ile Katar’a uzun zamandır beklenen uçak yolculuğu arasında sadece iki dostluk maçı olacak.

Ancak hepsinden önce, üstesinden gelinmesi gereken son bir Uluslar Ligi maçı ve bu yaza damgasını vuran oyuncular için bir şans daha var.

ABD, El Salvador’da dört maçlık periyodun son maçını oynamaya hazırlanıyor ve Gregg Berhalter’e, birçok oyuncusu yaz tatiline gitmeden önce takımını hareket halinde görmek için son bir fırsat sunuyor.

Ama USMNT nasıl görünecek? Taktiksel ince ayar zamanı mı yoksa yeni başlayanlara son bir şans verme zamanı mı?

HEDEF Salı günü ABD için kimin başlayabileceğini yıkmak için burada…

Büyük olasılıkla XI

USMNT Büyük olasılıkla El SalvadorHEDEF

US Soccer Pazartesi günü Ethan Horvath’ın maça golle başlayacağını duyurduğu için, şimdiden bir başlangıç ​​oyuncusunu onaylayabiliriz.

Bu da bu oyunu, takımdaki üçüncü ve son kaleci yeri için it dalaşında olan Horvath için büyük bir oyun haline getiriyor.

Haji Wright, Jesus Ferreira’nın üstün bir Grenada karşısında attığı dört gollü çıkışına yanıt verme şansını elde ettikten sonra, muhtemelen zirveden başlayacak. Wright hala uçlarda ama bu 9 numara yarışta birkaç gol, yerini sağlamlaştırmak için çok şey yapabilir.

Yine de orta sahada sorular var, Berhalter forma müdahale etti, standart bir 4-3-3’ten tutucu bir oyuncuya daha çok 4-2-3-1’e benzeyen bir şeye geçti.

Bu oyun için, 4-3-3’e geri döndüğünü ve son maçta dinlendikten sonra Tyler Adams’ı 6 numara olarak bir kez daha geride bıraktığını varsayacağız.

De la Torre ve Adams 4-2-3-1’de

LDT Adams 2022 USMNT grafiğiHEDEF

Berhalter’in başladığı dizi bu olmasa bile, bakmaya değer bir dizi olabilir.

Luca de la Torre, sadece birkaç ay içinde Dünya Kupası kadrosunda yer alarak bu yıl tartışmasız en çok yükselen isim oldu. Ve Berhalter daha derin orta saha noktalarında farklı bir şey arıyorken, bu kombinasyon izlenebilir.

Topun kazananı Adams ve topun hareket ettiricisi De la Torre ile ABD, dağıtım için sadece Adams’a güvenmek yerine basına karşı daha etkili bir şekilde oynayabilir.

Bu da, Weston McKennie, Yunus Musah veya Brenden Aaronson gibi ileri düzey bir orta saha oyuncusunu özgürce koşmak ve hücuma katılmak için serbest bırakır.

Durum şu ki, Berhalter’in Dünya Kupası’nda Musah, McKennie ve Adams’ın MMA orta sahasını kırdığını hayal etmek zor ama eğer yaparsa, De la Torre sadece gereken kırışıklığı sunan adam olabilir.

Bir forvet olarak Weah

USMNT Weah XI El SalvadorHEDEF

Berhalter, Tim Weah’ı merkezi olarak oynamakta tereddüt etti ve USMNT ile nasıl görüneceğini görmek için zamanımız tükeniyor.

Weah, iki kişilik bir grev ortaklığının bir parçası olarak en iyisidir, ancak bu neredeyse kesinlikle Berhalter’in kullanabileceği kanat oyuncusu grubuyla olmayacak.

Yine de, Weah’ın 90 dakika boyunca merkezi bir role sıkışmadan 4-3-3 dizilişinde tek forvet olarak oynaması için bir tartışma var.

Örneğin Liverpool’a bakın. Bazen birlikte top sürebilen, koşabilen ve gol atabilen üç geleneksel kanat oyuncusu oynuyorlar. Farklı alanlarda oynuyorlar ve farklı uyumsuzluklar yaratıyorlar ve bunu yapabiliyorlar çünkü hepsi iyi oyuncular.

Belki de USMNT’nin forvet sorununun cevabı budur: en iyi üçü oynamak ve onların çözmesine izin vermek. Berhalter henüz bu noktaya tam olarak ulaşmadı, ancak ABD hala yapabilirken keşfetmeye değer bir fikir olabilir.

Hangi USMNT takımının El Salvador’a karşı oynamasını istersiniz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın!

Yorum yapın