Tottenham, Everton ikilisi Richarlison ve Gordon’u 85 milyon sterlinlik çift baskınla hedefliyor

Brezilyalı forvet, bütün yaz Antonio Conte’nin radarındaydı ve şimdi Spurs takım arkadaşına meraklı.

Tottenham, Richarlison’a olan ilgilerini artırmaya hazır ve ayrıca Everton’dan takım arkadaşı Anthony Gordon için bir hamle yapmayı düşünüyor. HEDEF onaylayabilir.

Kuzey Londralılar, yeni sezon öncesinde hücum seçeneklerini güçlendirmek için umutsuz ve Toffees ikilisini, eğer çıkarsa göz alıcı bir ikili anlaşma olacak şekilde hedef aldılar.

Ancak Spurs, Chelsea’den Richarlison için rekabet edecek ve Everton’ı kendi yetiştirdiği Gordon’dan ayrılmaya ikna etmek için cazip bir teklif sunması gerekecek.

Tottenham ve Richarlison’ın durumu nedir?

Richarlison, Tottenham’ın en büyük hedefi ve Brezilyalı’nın Şampiyonlar Ligi futbolu oynamak istediği için Goodison Park’tan ayrılmaya istekli olduğu anlaşılıyor.

Everton kaynakları, Toffees geçen sezon küme düşmekten kıl payı kurtulduğu için 11 gol atan forvete 60 milyon £ (73 milyon $) üzerinde değer veriyor, ancak önümüzdeki günlerde Spurs’ün oyuncunun temsilcileriyle görüşmeye hazır olduğu resmi bir teklif bekleniyor. potansiyel bir anlaşma üzerinde.

Başkan Bruce Buck, yönetmen Marina Granovskaia ve kulübün teknik ve performans danışmanı Petr Cech’in son haftalarda ayrılmasının ardından şu anda transfer faaliyetlerini çevreleyen belirsizlik olsa da Chelsea de ilgileniyor.

Spurs, Anthony Gordon’u neden istiyor?

Bu arada Gordon, ilgi çekici bir durumu temsil ediyor. 21 yaşındaki oyuncu geçen sezon Everton’ın ender parlak noktalarından biriydi ve 40 maça çıkıp dört gol atarak çığır açan bir kampanyaydı.

Blues akademisinin bir ürünü olarak, ilerlemek için çok az arzusu olduğu anlaşılıyor ve kulüp, Premier Lig’deki bir rakibine umut verici, evde yetiştirilen bir olasılığı satmanın halkla ilişkiler açısından nasıl görüneceğinin farkında. Gordon’a hem teknik direktör Frank Lampard hem de futbol direktörü Kevin Thelwell tarafından değer veriliyor.


Ancak Lampard, yeni transferleri hedeflemeden önce oyuncuları satması gerektiğini bildiğinden, 25 milyon sterlin (31 milyon dolar) veya daha fazla bir teklif Everton için cazip gelebilir ve Spurs kararlılıklarını test etmeye hazır.

Gordon’un birden fazla pozisyonda oynayabilmesi ve yerel statüsü Tottenham’a hitap ediyor. İngiltere 21 Yaş Altı milli takımı, Antonio Conte ve futbol direktörü Fabio Paratici tarafından Conte’nin rehberliğinde gelişebilecek genç, yetenekli bir oyuncu olarak görülüyor.

Everton, Richarlison ve Gordon için müzakerelerde ağırlık olarak kullanılabilecek Spurs orta saha oyuncusu Harry Winks’i imzalamaya hevesli. Winks, birinci takım futbolu arayışında ayrılmaya hevesli olsa da, Everton mümkünse bir ilk kredi hamlesini tercih ederdi.

Tottenham bu yaz başka kimlerle imza attı?

Spurs, geçen sezon Arsenal’i Şampiyonlar Ligi elemelerine taşıyan bir kadroyu güçlendirmek için hızla hareket etti.

Brighton orta saha oyuncusu Yves Bissouma Hırvat yıldızla 25 milyon sterlinlik (30 milyon dolar) bir anlaşmaya katıldı İvan Perisiç Inter’den de bedelsiz transfere imza attı.

yedek kaleci Fraser Forster Southampton’dan da geldi ve dönüşecek bir anlaşma Dejan Kulusevski’nin fotoğrafı. Juventus’tan kalıcı bir geçişte kredi hamlesinin de tamamlanması bekleniyor.

GOAL hakkında daha fazla transfer haberi

Yorum yapın