Torreira neden Arsenal’e geri dönüyor – peki şimdi ne olacak?

Orta saha oyuncusu, kalıcı bir Fiorentina hamlesi yapamadığı için şimdi takım arkadaşlarına Emirates Stadyumu’nda yeniden katılmak zorunda.

Lucas Torreira, Fiorentina’ya istediği geçişin başarısız olduğunu gördükten sonra Arsenal ile görevine geri dönmek zorunda.

Uruguaylı orta saha oyuncusu 2021-22 sezonunun tamamını Floransa’da geçirdi ve tüm yarışmalarda 35 maçta beş gol attı.

Ne oyuncu ne de Topçular, kalıcı hale getirmek için her şey yerinde göründüğünde bir hamlenin düştüğünü görmekten mutlu değiller.

Torreira’nın transferi neden başarısız oldu?

Bu aşamada ilgili taraflar arasında tam olarak neyin yanlış gittiği belli değil.

Torreira, Mayıs ayında Fiorentina’da kalmaya hevesliydi. Hayran sayfası: “Niyetim Fiorentina’da kalmak ama kulübün Arsenal ile bir anlaşma bulması gerekecek. Floransa’da çok iyiyim. İtalya’da çok iyiyim.”

Orta saha oyuncusu şimdi Viola sadıklarına veda etti, ancak sosyal medya mesajını, hareketin başarısızlığından sorumlu olanlara bir diken ile imza attı.

Bu kulübün bir parçası olmaya devam etmek için elimden gelen her şeyi yaptığımı bilin” dedi. Ama ne yazık ki bana göre kötü niyetle hareket eden ve bunun olmamasını sağlayan insanlar vardı ve bu yüzden gitmek zorundayım” dedi.

Fiorentina ne dedi?

Fiorentina’nın sahibi Rocco Commisso, üç hafta önce Torreira’nın temsilcilerinin anlaşmayı hızlandırabileceğini ima etmişti.

“Konferans Ligi’ne katılmaya hak kazandıktan sonraki 24 saat içinde olanlar beni çok hayal kırıklığına uğrattı. Ne yazık ki, Gattuso’da olduğu gibi, bazı taraftarlar buna kandı. [fan] Torreira ile dilekçe,” dedi Commisso.

torreira fiorentina-veneziaGetty

Menajerler bu haberi yayınladı. Menajerler, Gattuso veya Vlahovic’te olduğu gibi benimle kazanamayacaklar. Daha sert olacağım ve sinirleneceğim. Piyasa hakkında konuşmak istemiyorum çünkü bunun hakkında konuşmak için burada değilim. .

“Bunu düşünecek içeriden kişiler var. Sizi hayal kırıklığına uğrattığımı biliyorum ama piyasa hakkında konuşmayacağım. Önümüzdeki haftalarda Torreira ile durumu tekrar gözden geçirme olasılığı olabilir ama hiç vermek istemiyorum. iyimserlik veya karamsarlık ipucu.”

Arsenal muhabiri Charles Watts görüşünü veriyor

Fiorentina’nın Torreira’nın hamlesini kalıcı hale getirmeme kararı Arsenal’de hayal kırıklığı yaratacak.

Orijinal kredi anlaşmasında satın alma şartı bulunmayabilirken, beklenti, Serie A tarafının geçen sezonki etkileyici performansının ardından bu yaz orta saha oyuncusunu imzalamasıydı.

Arsenal, Uruguaylı milli oyuncu için yaklaşık 13 milyon sterlin (15 milyon avro) bir ücret almayı umuyordu ve ona başka bir kulüp bulmaya çalışmak, şimdi teknik direktör Edu’nun giderek artan iş yüküne başka bir ek olacak.

Torreira’nın Arsenal’deki kontratının bitmesine sadece bir yıl kaldı ve tüm taraflar önümüzdeki birkaç ay içinde onu uzaklaştırmaya çalışacak.

İtalya orta saha oyuncusunun tercihi olmaya devam ediyor ve Arsenal, geçen sezon Fiorentina için gösterdiği tek performansın, İtalyan üst düzey takımından diğer birçok kulübün 26 yaşındaki oyuncuyu getirmek için istekli olmasını sağlayacağını umuyor.

daha fazla okuma

Yorum yapın