Timsah Arena: Bursaspor stadyum kapasitesi, yeri, gerçekler ve video turu

Timsah Arena’nın dış cephesi, onu Avrupa’nın en yaratıcı ve eşsiz stadyumlarından biri yapıyor.

Bursaspor’un stadının öne çıkan özelliği, başı bir yandan dışarı çıkan timsah şeklindeki yeşil çatısıdır. Timsah, timsahın Türkçesidir.

Stadyumun yenilikçi tasarımı dünyanın her yerinden ilgi gördü ve sadece futbol taraftarları için değil, genel olarak turistler için mutlaka görülmesi gereken bir yer haline geldi.

Yani bir ziyaret planlıyorsanız, HEDEF bilmeniz gereken her şeyi size getiriyor.

Timsah Arena nerede?

Adres: Hayran Cd. 4, 16090 Osmangazi

Google Haritalar: Stadyum için daha fazla yol tarifi burada bulunabilir

Timsah Arena, şehrin kuzey-batı bölgesinde, Bursa şehir merkezine yaklaşık beş kilometre uzaklıktadır.

Metro

Acemler metro istasyonu stadyuma kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Bursa’daki BursaRay metro sistemi, Bursa merkezi ile Acemler arasında aynı hat üzerinde çalışan (ve sadece daha batıya bölünen) iki hattan oluşur ve Bursa’nın merkezinden batıya giden herhangi bir trene binmenizi sağlar.

Sürme

Stadyuma gitmeyi tercih ederseniz, D200 ve D575 komşu otoyollardır. D575 üzerinde seyahat ediyorsanız, otoyol sizi doğrudan stadyumun bulunduğu Hayran Caddesi’ne götürecektir; ancak, D200 üzerinde batıya gidiyorsanız, Oulu Cd kayar yolundan çıkın ve stadyuma giden yol işaretlerini takip edin.

Timsah Arena ne zaman inşa edildi?

Timsah Arena resmi olarak açıldı 21 Aralık 2015bir grup ünlü arasında bir referans maçı ve ardından yerel oyuncuların yer aldığı bir maç.

Timsah Arena’nın inşaatına 2011 yazında başlandı ve tamamlanması 2013’te planlandı. Ancak, inşaat beklenenden uzun sürdü ve tamamlama 2015’e ertelendi.

Timsah Arena, Türk mimar tarafından tasarlandı Hasan Sözüneri.

Timsah Arena’nın kapasitesi nedir?

Timsah Arena’nın kapasitesi 45.331Aralık 2017’de Bursaspor ile Fenerbahçe arasında yapılan bir fikstürde 38.108’lik rekor seyirci sayısıyla rekor kırdı.

Timsah Arena’da hangi takımlar oynuyor?

BursasporSüper Lig’de oynayan , Timsah Arena’nın ana sakinleri.

Bursaspor, 1979’dan 2015’e kadar Timsah Arena’ya taşınana kadar Bursa Atatürk stadyumunda oynadı.

Timsah Arena müzik konserleri ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapıyor mu?

Timsah Arena genellikle konserlere veya diğer etkinliklere ev sahipliği yapmaz; öncelikle futbol maçları için kullanılır.

Bursaspor’u Timsah Arena’da izlemek için bilet nasıl alınır?

Bursaspor maçlarının biletleri internet üzerinden satın alınabilir. Passo web sitesi veya Timsah Arena bilet gişelerinde şahsen.

Bilet satın almak ve stada girmek için Türkiye’deki diğer tüm futbol maçlarında olduğu gibi Passolig kartınızın olması gerekiyor. Bu, şu adresten başvurulabilen ve satın alınabilen ön ödemeli bir karttır. Passolig web sitesi.

Bilet fiyatları 20 TL’den başlıyor (1 £) 200 TL’ye (10 £).

Timsah Arena’nın oturma planı nedir?

Timsah Arena oturma planı, futbol triger web sitesinde mevcuttur.

daha fazla okuma

Yorum yapın