‘Suarez’in gücü ve Cavani’nin zekası’ – Liverpool’un yeni çocuğu Nunez’e eski teknik direktör tarafından büyük fatura verildi

Yüksek reytingli Uruguaylı forvet, büyük paralı bir yaz transferiyle Anfield’a gidiyor ve iki ünlü hemşerisine benzetiliyor.

Liverpool, Benfica’nın forveti Darwin Nunez için 64 milyon sterlinlik (79 milyon dolar) bir anlaşma yaptı ve Uruguaylı’nın eski teknik direktörü Kırmızılar, 22 yaşındaki bir Luis Suarez-Edinson Cavani melezi aldıkları konusunda bilgilendirildi.

Kırmızılar, Sadio Mane ve Mohamed Salah’ın sözleşmelerinin son 12 ayına girerken Anfield’da ne kadar süre kalacaklarına dair sorular sorulmaya devam ederken, ezeli rakipleri Manchester United’ın Güney Amerika’ya olan rakip çıkarlarını savuşturdu.

Şimdi, Penarol’daki kıdemli çıkışında sıcak bir umut veren adam, başka bir Uruguaylı sansasyonun şanlı vatandaşların çabalarını taklit edebileceğini öne sürüyor.

Liverpool, Nunez’de ne alıyor?

Nunez’e 18 yaşında yayını uzatan Leonardo Ramos, şunları anlattı: La Pagina Liverpool ile bağlantı kurmak için Suarez’in izinden giden bir solisti şöyle anlatıyor: “Cavani’ye benzer bir tarzı var ama bana öyle geliyor ki Darwin daha hızlı ve daha güçlü.

“Çok daha patlayıcı ve bu patlayıcılığın dışında inanılmaz gol atma yeteneği gösterdi. İki bölümü var, Suarez ve Cavani arasında yarı yarıya.

“Suarez’in her şeye katlanması, çatışmaya gitmesi ve rakibiyle savaşması gereken güce sahip. Ayrıca Cavani’nin çok daha atletik bir oyuncu, daha fiziksel, daha zeki bir rolü var.

“Bence o bu iki şeyin birleşimi.”Liverpool’un Nunez için yaptığı anlaşma ne kadar?

Liverpool’un Nunez için yaptığı anlaşma, çeşitli eklentiler dahil olmak üzere 85 milyon £ (104 milyon $) değerinde olabilir.

Onun potansiyeline uzun vadeli yatırım yapıyorlar ve Merseyside ile altı yıllık bir sözleşme imzalanması bekleniyor.

Suarez Ocak 2011’de Liverpool’a transfer oldu ve 133 maçta 82 gol kaydetti.

Liverpool’u 2013-14’te – Barcelona’ya gitmeden önce kulüpteki son sezonu – Premier Lig şampiyonluğuna acı bir şekilde yaklaştırdı ve prestijli PFA Yılın Oyuncusu ödülünü de aldı.

daha fazla okuma

Yorum yapın