Southampton, Manchester City ve İrlandalı kaleci Bazunu için 12 milyon sterlinlik bir transfer için yaklaşıyor

Ünlü bir Cristiano Ronaldo penaltısını kurtaran yüksek reytingli 20 yaşındaki oyuncu, etkileyici kredi büyülerinden sonra St Mary’s’e geçmeye hazırlanıyor.

Southampton, Manchester City’nin yüksek reytingli kalecisi Gavin Bazunu’yu kadrosuna katmak için anlaşmaya yaklaşıyor.

Azizler, bir dizi Premier Lig kulübü tarafından izlenen 20 yaşındaki İrlanda Cumhuriyeti uluslararası için kovalamacaya liderlik ediyor.

HEDEF South Coast kulübünün geçen sezon League One komşusu Portsmouth’ta Yılın Oyuncusu olan kaleci için şartları kabul etmeye yakın olduğunu biliyor.

Southampton, Bazunu’yu neden istiyor?

Bazunu kredi büyülerinden ve uluslararası görevden etkilendi ve Southampton’ın halihazırda 10 İrlanda forması ve Shamrock Rovers, Rochdale ve Portsmouth için 84 üst düzey forma giyen bir oyuncu için 12 milyon £ (14 milyon $) üzerinde ödeme yapması bekleniyor.

Tecrübeli kaleci Fraser Forster, Saints ile sözleşmesi sona erdikten sonra Temmuz ayında Tottenham’a ücretsiz transfer olacak.

Eski Man City kalecisi Willy Caballero’nun da geleceği konusundaki belirsizlik nedeniyle sözleşmesi sona erdi ve Alex McCarthy’yi kulüpteki tek kıdemli kaleci olarak bıraktı.

Bazunu ne kadar iyi?

City, Dublin doğumlu kaleci için henüz 16 yaşındayken yaklaşık 400.000 £ (500.000 $) ödedi ve herhangi bir anlaşmaya geri satın alma seçeneği ekleyebilir.

Mart 2021’de bir genç olarak ilk uluslararası çağrısını bir eleme maçında kazandı ve geçen Eylül ayında Portekiz’e karşı bir Dünya Kupası eleme maçında Cristiano Ronaldo’dan bir penaltı kurtardığında daha da öne çıktı.

Portsmouth patronu Danny Cowley geçen sezon Bazunu için “Size şimdi söyleyeyim, o dünya çapında bir kaleci. Dünya çapında bir kaleci olacak” dedi.

City’de başka kaleci hamlesi var mı?

Popüler üçüncü tercih kaleci Scott Carson, Etihad Stadyumu’nda kalmak için 12 aylık yeni bir sözleşmeyi kabul etti.

36 yaşındaki oyuncu Ederson ve Zack Steffen ile yakın arkadaş ve şunları söyledi: “Burada geçirdiğim zamandan çok şey kazandım ve umarım kulübün diğer kalecilerini olabileceklerinin en iyisi olmaları için zorlamaya devam edebilirim.”

Bu arada, İngiltere 21 yaş altı kalecisi James Trafford, bir sezonluk kiralık olarak League One tarafı Bolton Wanderers’a geri döndü.

daha fazla okuma

Yorum yapın