Sancho ve Rashford’un 2022 Dünya Kupası’na ulaşmak için ‘yapacakları çok şey var’: İngiltere menajeri Southgate sert bir uyarı gönderdi

Manchester United ikilisi, kulüp düzeyinde sinir bozucu bir yılın ardından uluslararası hiyerarşi düzenini düşürdü

Jadon Sancho ve Marcus Rashford, 2022 Dünya Kupası öncesinde Gareth Southgate tarafından sert bir uyarı gönderdi ve İngiltere patronu Katar’a bilet kazanmak için “yapacak çok işleri var” konusunda ısrar etti.

Sancho ve Rashford, Premier Lig’i altıncı sırada tamamlayan ve kupasız koşularını beş yıla çıkaran Manchester United ile kulüp düzeyinde zorlu sezonlara göğüs gerdiler.

Her iki adam da Southgate’in UEFA Uluslar Ligi’nin başlangıcı için kadrosuna dahil edilmedi ve Harry Maguire şu anda planlarındaki tek Red Devils oyuncusu.

Southgate, Sancho ve Rashford hakkında ne dedi?

United’ın sol bek oyuncusu Luke Shaw da sakatlığı nedeniyle maçı kaçırdı ve Southgate, Sancho ve Rashford’un hesaplarına geri dönmek için ellerinde zor bir görev olduğunu itiraf etti.

“Bizde sadece bir tane var [Man Utd player] Bizimle, ”dedi Three Lions baş antrenörü gazetecilere. Takıma geri dönmek için yapacakları çok şey var.”

Sancho ve Rashford’un İngiltere kayıtları

Sancho bugüne kadar İngiltere adına 23 maç kazandı ve bunların çoğu Borussia Dortmund’un kitaplarındayken geldi, Rashford ise 46 maça çıktı.

İlki, Euro 2020 finalinden bu yana ülkesi için sadece bir kez oynadı, Rashford ise hiç yer almadı ve ikili, İtalya’ya yapılan penaltı yenilgisinde eksik penaltıları henüz toparlayamadı.

daha fazla okuma

Yorum yapın