Şampiyonlar Ligi 2022-23 ne zaman başlar ve biter? Grup aşaması, eleme ve eleme turu tarihleri

Real Madrid 2021-22’de bir kez daha kıta kralları olarak taç giydi, ancak bu ödülü yıldızlarla dolu rakiplerden uzak tutmak kolay bir iş olmayacak.

Real Madrid’in kupayı kaldırmasından birkaç hafta sonra Şampiyonlar Ligi Bir başka başarılı kampanyanın sonunda kupa havaya uçtu, Avrupa’nın önde gelen kulüp yarışmasının 2022-23 baskısı başlamak üzere.

UEFA’nın 55 üye federasyonundan 53’ünden toplam 78 takım, prestijli etkinliğe katılacak ve hepsi de final maçına çıkma hayalleri kuracak. Atatürk Stadyumu istanbulda.

Türkiye’deki bu ikonik mekana giden yol nasıl görünüyor ve turnuvanın her aşaması ne zaman gerçekleşecek? HEDEF burada bilmeniz gereken tüm bilgiler var.

Şampiyonlar Ligi 2022-23 ne zaman başlıyor?

Real Madrid(C)Getty Görüntüleri

Real Madrid, 28 Mayıs’ta Stade de France’da Liverpool’u geride bırakırken 14. Avrupa Kupası galibiyetini elde etti.

2022-23’te kıtasal zafer yarışı başlamak üzere Haziran 21, 24 Haziran’da yapılacak olan ön eleme turunun yarı finalleri.

Oradan, birinci ve ikinci eleme turları Temmuz ayında, iki ayak üzerinde gerçekleşecek ve üçüncü eleme turunun tamamlanması bekleniyor. 9 Ağustos.

Yine ev sahibi ve deplasman bağlarının yer alacağı play-off turu, grup aşamasının kadrosunu bugünden itibaren tamamlayacak. 24 Ağustos.

Şampiyonlar Ligi 2022-23 grup aşaması ne zaman başlıyor?

Grup aşamasının kura çekimi 25 Ağustos’ta yapılacak ve 32 takım dörderli sekiz bölüme ayrılacak.

Kıtanın dört bir yanından şampiyonluk kazananlar ve yıldızlarla dolu kıyafetler mücadeleye girerken, 1. Maç günü iştahı kabartacak 6-7 Eylül.

Yarışmanın bu aşamasında altı tur fikstür olacak ve ağır sıklet karşılaşmaları düzenli olarak sahnelenecek. 2 Kasım.

Şampiyonlar Ligi 2022-23 eleme aşaması ne zaman başlıyor?

Şampiyonlar Ligi mücadelesinin iş sonuna gelindiğinde, son 16 turu kura çekimi 7 Kasım’da yapılacak.

Bu aşamadaki heyecanla beklenen karşılaşmalar, şu andan itibaren dört haftaya yayılacak. 14 Şubat ile 15 Mart.

Son sekize ulaşıldığında, 17 Mart’taki son çekiliş, hala büyük gümüş eşya avında olanlar için finale giden bir rota çizecek.

Çeyrek finaller arasında oynanacak 11 Nisan ve 19yarı finaller başlarken 9 Mayıs ve bitirmek 17 Mayıs.

Şampiyonlar Ligi 2022-23 finali ne zaman?

Atatürk Stadı İstanbul 2005Getty

Sadece iki taraf kaldı, dikkatler Atatürk Stadyumu’na ve Avrupa kulüp futbolunda en çok aranan kupayı alma teklifine çevrilecek.

2005’te Liverpool’un AC Milan’a karşı kazandığı efsanevi zafere ev sahipliği yapan bir mekan, Kırmızılar üç gol geri gelip penaltılara galip gelirken, bir kez daha sahneye çıkacak. 10 Haziran.

İstanbul, 2020’de kayda değer bir fikstür çekecekti, ancak koronavirüs pandemisi bu planların iki revizyonuna yol açtı ve şu anda kıta seçkinlerini Türkiye kıyılarına geri davet etmeye hazırlanıyor.

Şampiyonlar Ligi 2022-23 programı tam olarak

Yorum yapın