‘Salah Şampiyonlar Ligi finalinde sakatlanarak oynadı’ – Mısır’ın takım doktoru Liverpool yıldızı hakkında yeni bir açıklama yaptı

Saldırganın FA Cup finalinde aldığı sakatlık, Avrupa hesaplaşmasında Real Madrid’e karşı sıraya girdiğinde görünüşe göre onu hala etkiliyordu.

Mısır milli takımı doktoru, Liverpool yıldızı Mohamed Salah’ın iki aydır sakatlıklarla mücadele ettiğini ve kondisyon sorunlarına rağmen Şampiyonlar Ligi finalinde oynadığını söyledi.

Salah, 14 Mayıs’ta Chelsea’ye karşı Reds’in FA Cup final galibiyetinin ilk yarısında sakatlandı.

Daha sonra bir sonraki Premier Lig maçından çıkarıldı ve Avrupa’nın karar vericisinde Real Madrid’e karşı oynayamayacağı korkusuyla Wolves’a karşı sezonun son iç maçında sadece 32 dakika ile sınırlı kaldı.

Mısır’ın takım doktoru ne iddia etti?

Salah, Paris’teki 1-0 mağlubiyetinde 90 dakikanın tamamını oynamak için geri döndü ve bu ayın başlarında Gine’ye karşı Afrika Uluslar Kupası eleme maçında Mısır’ın kaptanlığını yaptı.

Mısırlı takım doktoru Mohamed Abou El Ela, 30 yaşındaki oyuncunun milli takıma katıldığında hala sakatlığıyla mücadele ettiğini açıkladı.

Söyledi Zamanında Spor: “Salah’ın sakatlığı, FA Cup finalinde endüktör kaslarında meydana geldi, ardından Wolves’a karşı ve Şampiyonlar Ligi finalinde oynadı ve tüm bunlar sadece 14 günde.

“Bu sezon oynadığı dakikalar açısından en yüksek ikinci oyuncu olduğuna dair bir istatistik okuduk.

“Sağlık raporları olan oyuncuları gönderip alıyoruz ve Liverpool’un ağrısı olduğunu ve röntgen çektirmesi gerektiğini söyledi, %100 uygun bir oyuncu yok, ancak kendini zorlayıp risk almadan oynayabileceği sorusu var.

“Kulüp bir maçın yeterli olduğunu düşündü ve Etiyopya’ya karşı ikinci maçın uzun bir uçuşta seyahat etmesi zor olacağı için Gine maçını seçtik. Üç gün sonra başka bir maç oynayamadı.”

Salah 2021-22 sezonunda toplam kaç maç oynadı?

Salah’ın oynadığı 51 oyun Liverpool için tüm müsabakalarda, bu maçların 45’i başladı.

O da yaptı 15 görünüş 5 Haziran’da Gine karşısında alınan 1-0’lık galibiyet de dahil olmak üzere Mısır için.

Mısır için bu maçlardan yedisi, Senegal tarafından penaltılarla yenilmeden önce ülkesinin finale ulaşmasına yardım ettiği Afrika Uluslar Kupası’nda geldi.

Bu büyük bir toplam 66 maç 2021-22 sezonunda oynadı.

Salah Liverpool’da mı kalacak?

Hücum oyuncusu Liverpool’daki sözleşmesinin son yılına girdi ve kulüp onu uzatmaya ikna etmeye kararlı.

Ancak, her iki taraf da şu ana kadar bir anlaşmaya varamadı ve yakın gelecekte ayrılabileceği yönünde haberlere yol açtı.

Aslında, atletik Real Madrid ve Barcelona gibi isimlerle anılan Salah, Reds’ten ayrılırsa İngiltere’de kalmayı tercih edeceğini bildirdi.

Söylentilere rağmen Salah, Mayıs ayında Anfield’da en az bir yıl daha kalacağını doğruladı: “Gelecek sezon kesinlikle kalacağım. Bu açık. Gelecek sezon kalacağım. Ondan sonrasını görelim.”

Liverpool, bu yaz önemli bir forvet oyuncusunu kaybetmeye hazırlanıyor, ancak Sadio Mane, Alman devleri Bayern Münih’e 41 milyon € (35 milyon £ / 43 milyon $) transferin eşiğinde.

daha fazla okuma

Yorum yapın