Ronaldo, Beckham ve McKennie’nin anıları, Inter Miami’nin golcüsü emekli olmak için hiçbir ipucu vermediği için Higuain’in tüylerini diken diken ediyor

Tecrübeli Arjantinli forvet, 2022’nin sonuna kadar MLS’de sözleşmeli ve bugüne kadar elde ettiği başarıları yansıtıyor.

Gonzalo Higuain, Cristiano Ronaldo, David Beckham ve Weston McKennie gibi isimlerle birlikte oynama anılarının tüylerini diken diken ettiğini kabul etmesine rağmen, Inter Miami forvetinin emeklilikle ilgili hiçbir ipucu vermediği Real Madrid ve Juventus’taki günlerine bakıyor.

Tecrübeli Arjantinli solcu şimdi MLS’de ticaretini yapıyor ve Florida’da 2022’nin sonuna kadar sözleşmesi devam ediyor.

34 yaşındaki oyuncunun botlarını asmayı düşünebileceğine dair öneriler var, ancak o, yıllar boyunca bazı ikonik figürlerin yanı sıra bu kadar çok zirveye ulaşan futbolundan hala keyif aldığını belirtmek için sabırsızlanıyor.

Higuain’in en unutulmaz takım arkadaşları kimler?

Arjantin ile 2014 Dünya Kupası finalini süsleyen bir adam, birkaç kez yedi kez Ballon d’Or kazanan Lionel Messi ile aynı uluslararası takımda yer aldı.

Ayrıca Ronaldo da dahil olmak üzere İspanya ve İtalya’da Altın Top kazananlarıyla birlikte oynadı ve en unutulmaz takım arkadaşlarını kandırırken seçebileceği çok fazla süperstar ismi var.

Higuain Miami’de gazetecilere bugüne kadarki kariyeri hakkında düşünürken şunları söyledi: “Roberto Carlos ile tanıştığımda 19 yaşındaydım ve beni sevgi ve alçakgönüllülükle karşıladı. O, Ronaldo, Beckham, Raul, [Ruud] van Nistelrooy, [Iker] Casillas, [Ivan] Helguera, [Fabio] Cannavaro – hepsi biz gençlere sevgi ve inanılmaz alçakgönüllülükle davrandı ve ben isim vermeye devam edebilirim.

“Gerçek şu ki, geriye dönüp birlikte oynayabildiğim tüm oyuncuları düşündüğümde tüylerim diken diken oluyor.

“Ve hala oynamaktan yorulmadım. Karşılaştığım Ronaldinho, birlikte oynadığım Roberto Carlos, [Paulo] Birlikte oynadığım Dybala, McKennie ile bile takım arkadaşıydım, Juventus’ta sadece birkaç gün bile paylaşıyordum.”

Gonzalo Higuain Paulo Dybala JuventusGetty

Higuain emekliliği düşünüyor mu?

Higuain, 2007’de River Plater’dan Real Madrid’e transfer oldu ve Blancos formasıyla 264 maçta 121 gol kaydetti.

Daha sonra, 2016 yazında Juventus’a büyük bir hamle yapmadan önce, üç sezonda kaydedilen 91 eforla Napoli’ye katılmak için İtalya’ya gitti.

32 gollük verimli bir ilk sezonunun ardından Torino’da işler planladığı gibi gitmedi ve 2020’de Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti.

İspanya, İtalya ve İngiltere’de kupalar kazandı – Chelsea’deki kredi büyüsü sırasında Avrupa Ligi zaferinin tadını çıkardı – ve daha fazla başarının tadını çıkarmak için kararlılığını sürdürmekte ısrar ediyor.

Kariyerinin sona ereceği gün geldiğinde kariyerine nasıl bakacağını sorgulayan Higuain, “Kariyerimde kaç başarı kazandım, değil mi? Umarım bir gün bunun farkına varırım.”

daha fazla okuma

Yorum yapın