Real Madrid yeni Vinicius Junior sözleşmesini imzalamaya yakın

İspanyol tarafı, 21 yaşındaki oyuncuyu 2028 yılına kadar bir anlaşma imzalamaya ikna etmeyi umuyordu ancak daha kısa bir yenileme ile yetinmek zorunda kaldı.

Real Madrid, Vinicius Junior ile yeni bir sözleşme üzerinde anlaşmaya çok yakın. HEDEF onaylayabilir.

Kanat oyuncusunun şu anki anlaşmasında hala iki yılı var, ancak İspanyol şampiyonlar onu daha uzun süre kalmaya ikna etmeyi umuyor.

21 yaşındaki oyuncu, Madrid’in 2021-22 sezonunda La Liga ve Şampiyonlar Ligi’ni kazanması, tüm müsabakalarda 52 maçta 22 gol ve 16 asist yapmasında başrol oynadı.

Vinicius Junior’ın yeni anlaşması hakkında ne biliyoruz?

İki taraf, Brezilyalı enternasyonal için bir uzatma konusunda neredeyse bir anlaşmaya vardı.

Kaynaklar anlattı HEDEF anlaşmanın yüzde 95’inin tamamlandığını ve hala üzerinde çalışılması gereken küçük detaylar olduğunu söyledi.

Madrid başlangıçta onu 2028’e kadar sürecek bir anlaşmaya bağlamayı ummuştu, ancak oyuncunun istediği gibi daha kısa bir taahhütle yetinmek zorunda kaldı.

Vinicius şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde tatilde, ancak döndüğünde başkan Florentino Perez ile anlaşmayı imzalamak için kulüple görüşecek.

Vinicius Junior Madrid’den ayrılmayı düşündü mü?

Vinicius’un tek amacı, İspanya’nın başkentinde kendini evinde gibi hissettiği Santiago Bernabeu’daki kalış süresini uzatmaktı.

Madrid, Carlo Ancelotti’nin önümüzdeki yıllarda da kalmasını sağlamak için mükemmel bir sezonun ardından sözleşmesini iyileştirmeye hevesliydi, özellikle de şu anda yaklaşık 3,5 milyon € maaşla ilk takımın en düşük ücretli üyelerinden biri olduğu için.

Kulüp ayrıca olası talipleri korkutmak için serbest kalma maddesini önemli miktarda artırmaya hazırlanıyor.

daha fazla okuma

Yorum yapın