PSG’nin yıldızı Mbappe, İsviçre’ye karşı kaçırılan Euro 2020 penaltısının ardından destek eksikliği nedeniyle ‘artık Fransa için oynamak istemedi’

Süper yıldız forvet, Avrupa Şampiyonası yarışması sırasında 12 yarddan çizgilerini kabarttıktan sonra uluslararası görevden uzaklaşmaya hazırdı.

Fransa Futbol Federasyonu (FFF) başkanı Noel Le Graet, Kylian Mbappe’nin Euro 2020’de İsviçre’ye karşı kaçırdığı penaltı sonrası Fransa milli takımından ayrılmaya hazır olduğunu açıkladı.

Paris Saint-Germain süperstarı, geçen yaz Avrupa Şampiyonası’nda son 16 karşılaşmasında 12 yarddan çizgilerini kabarttı ve bu, hüküm süren dünya şampiyonlarının kıtasal rekabetten çekilmesine yol açtı.

Kulüp ve ülke için elde ettiği onca şeye rağmen eleştiri onun yönüne yönelikti ve bir aşamada 23 yaşındaki oyuncunun Les Bleus’a ulaşamayacağına dair öneriler vardı.

Mbappe uluslararası futbolu bırakmaya yaklaştı mı?

Le Graet anlattı Le Journal du Dimanche Mbappe’nin İsviçre karşısında puansız kalmasının ardından yapılan tartışmaları şöyle anlattı: “Onunla Euro’dan sonra görüştüm, kaçırdığı penaltıdan ve ağlardaki eleştirilerden sonra Federasyonun kendisini savunmadığını hissetti.

“Ofisimde beş dakika görüştük. Kızmıştı, artık Fransız takımında oynamak istemiyordu – ki bunu kastetmediği belliydi.

“Nasıl olduğunu biliyorsun, o bir kazanan, hepimiz gibi o da elenme yüzünden çok sinirliydi.

“Çok medya dostu. O harika bir adam, insanların düşündüğünden çok daha kolektif.”Mbappe Fransa kadrosundan ayrılmaya hazır mıydı?

PSG’nin solisti şu anda Fransa adına 57 maça ve 27 gole sahip, ancak itiraf etti. L’Equipe Ekim 2021’de, Didier Deschamps’ın tarafı için bir “sorun” olarak kabul edilirse çekip gitmeye hazır olduğunu söyledi.

O zaman şunları söyledi: “Fransız milli takımı için oynamak için hiçbir zaman tek bir euro almadım ve milli takımım için her zaman ücretsiz oynayacağım. Her şeyden önce, asla sorun olmak istemedim.

“Ama bir sorun olmaya başladığımı ve insanların benim bir sorun olduğumu hissettiğini hissettiğim andan itibaren… Kaybetmemize neden olan şeyin egom olduğu, çok fazla yer kaplamak istediğim mesajını aldım. ve ben olmadan, bu nedenle, kazanabilirdik.

“En önemli şey Fransız milli takımı ve eğer Fransız milli takımı bensiz daha mutluysa, [I’ll go].

“Cumhurbaşkanı ile görüştüm ve konuştuk. Ona şikayet etmeye gittiğim şey, hakarete uğradığım ve penaltı kaçırdığım için ‘maymun’ olarak adlandırıldığımdı. Bu aynı şey değil. Penaltıdan asla şikayet etmem. Penaltıyı kaçıran ben oldum.”

Mbappe ve Fransa, FIFA’nın amiral gemisi etkinliği 21 Kasım’da başlayacak ve Katar’daki Dünya Kupası tacını savunmak için gün sayıyor.

daha fazla okuma

Yorum yapın