PSG, teknik direktör arayışı devam ederken Nice’den Galtier’i Pochettino’nun yerine geçecek oyuncu olarak görüyor

Paris Saint-Germain, teknik direktör Ligue 1 şampiyonu ile kişisel olarak yakınlaştığı için başantrenör Christophe Galtier için bir anlaşma için Nice ile temas kurdu. HEDEF anlar.

Parc des Princes takımının önümüzdeki günlerde Mauricio Pochettino ile yollarını ayırması bekleniyor.

Halefi olarak bir dizi aday gösterildi, ancak şimdi PSG, Lille’den sorumlu iken bir yıl önce unvan kaybını planlayan adam için harekete geçmeye hazır görünüyor – mevcut kulübüyle serbest bırakılması konusunda anlaşabilirlerse .

PSG, Galtier’i indirmek için ne yapmalı?

Antrenörün PSG futbol danışmanı Luis Campos ile tatilde olduğu bildirilirken, Parislilerin adamlarını güvence altına almak için hala yapması gereken işler var – yani hem mevcut patronları için bir çıkış kabul etmek hem de en büyük hedeflerine ulaşmak için Nice ile bir anlaşma yapmak.

Pochettino’nun – sezon boyunca söylentileri dolaşan ve kulübün Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid’e karşı aldığı dramatik yenilgiden bu yana kaçınılmaz bir sonuç olduğu iddia ediliyor – hala onaylanması gerekiyor ve ona bir ödeme paketi gerekiyor.

Benzer şekilde, PSG, bu yıl Ligue 1’de beşinci sırada yer almalarına rehberlik ettikten sonra, bir sezon önce bir şampiyonluk zaferine rağmen paradoksal olarak değerinin arttığını görmüş olabilecek Galtier için Nice ile bir miktar tazminat kabul etmeli.

PSG, Zidane avının dışında mı?

Galtier potansiyel bir öncü olarak ortaya çıkmadan önce, eski Madrid patronu ve Fransa’nın favorisi Zinedine Zidane, Pochettino’nun yerini alacak ana adaylardan biri olarak görülüyordu.

Ancak bu konuşmalar dururken Galtier en üst sıraya yerleşebilirdi.

Zidane, geçen yıl Madrid’den ikinci kez ayrılmasından bu yana görevde değil ve halefi Carlo Ancelotti, kulübü geçen dönem Avrupa’da iki katına çıkardı.

daha fazla okuma

Yorum yapın