Premier Lig 2022-23 fikstürleri: Man Utd, Arsenal, Liverpool ve her takımın programı yayınlandı

Man Utd Brighton’a karşı başladı, Man City West Ham’a karşı açık unvan savunması ve Liverpool Fulham’da başlıyor

Manchester United başlayacak 2022-23 Premier Lig Sezonu Brighton’a karşı bir ev maçı ile oynarken, Manchester City West Ham’a karşı Londra Stadyumu’nda unvan savunmasını sürdürüyor.

Arsenal’in 5 Ağustos’ta Crystal Palace’ta başlaması ve Frank Lampard’ın Everton’ının Chelsea’deki eski işverenlerine ev sahipliği yapması da dahil olmak üzere, açılış hafta sonu bir dizi heyecan verici maçla Perşembe günü yeni sezonun fikstür listeleri yayınlandı.

Yeni terfi eden Fulham, Liverpool’u Craven Cottage’da eğlendirdiklerinde en zorlu başlangıçlarla karşı karşıya kalıyor, Bournemouth Aston Villa’yı Vitality Stadyumu’na davet ediyor ve Nottingham Forest’ın 23 yıldaki ilk en iyi fikstürü onları Newcastle’a götürüyor.

HEDEF 2022-23 Premier Lig fikstürü, açılış hafta sonu, derbi tarihleri ​​ve her takım için detaylara göz atıyor.

Premier Lig 2022-23 fikstürü açıklandı

2022-23 Premier Lig sezonunun açılış fikstürlerini aşağıda görebilirsiniz.

Tüm zamanlar

Her Premier Lig kulübünün 2022-23 fikstürü

Kulübünüzün tam fikstür listelerini aşağıda görebilirsiniz.

2022-23 Premier Lig sezonu için önemli tarihler

Merseyside derbi tarihleri

Manchester derbi tarihleri

Kuzey Londra derbi tarihleri

  • 1 Ekim 2022: Arsenal vs Tottenham
  • 14 Ocak 2023: Tottenham – Arsenal

Kuzeybatı derbi tarihleri

Bir zamanlar heyecan haftasonu açılışı ile yoldan çıktı 5 Ağustos Topu yuvarlarken, her köşede ilgi çekici yarışmalar olduğu için büyük oyunlar yoğun ve hızlı olacak.

Chelsea, Tottenham’ı 13 Ağustos’ta Stamford Bridge’de ağırladı, Manchester United bir hafta sonra Liverpool’u Old Trafford’da ağırladı ve ilk maç Merseyside derbisi Goodison Park’ta gerçekleşecek sezonun ilk maçı 3 Eylül’de – Arsenal’in Old Trafford’u ziyaret edeceği günle aynı gün.

Manchester City 10 Eylül’de Spurs’ü ağırlayacak, Liverpool yedi gün sonra Manchester United Leeds’e ev sahipliği yaparken Chelsea’ye gidecek ve Arsenal 1 Ekim’de 2022-23’ün ilk kuzey Londra derbisini sahneleyecek.

A Manchester derbisi Etihad Stadyumu’nda da 1 Ekim hafta sonu yapılacak ve sonraki hafta Liverpool, Emirates Stadyumu’na gidecek.


Ünvan umutlu Liverpool ve City, 15 Ekim’de Anfield’da boynuzları kilitler, Arsenal üç gün sonra City’yi ziyaret ederken, Manchester United 22 Ekim’de Stamford Bridge’e gider.

Chelsea ve Arsenal, Liverpool Spurs’e giderken 5 Kasım’da Londra’da bir ilişkide buluşuyor, ardından Premier Lig rekabeti kapanıyor 12 Kasım dikkatler o yöne döndükçe 2022 Dünya Kupası finalleri Katar’da.

Eylem bir patlama ile geri döner Boks GünüLeeds Manchester City ile karşı karşıya ve United, Nottingham Forest’a ev sahipliği yaparken, Newcastle vs Leeds, Yeni Yıl Arifesinde maçların seçimleri arasında yer alıyor ve 2023, Manchester City’nin Chelsea’ye seyahat etmesiyle 2 Ocak’ta açılıyor.

O zamana kadar bölünme şekillenmeye başlayacak, yukarı ve aşağı doğru savaşlar biraz daha netleşecek ve her şey heyecan verici bir şekilde sona erecek. 28 Mayıs – Arsenal’in Wolves ile mücadele ettiğini görmek için son gün belirlenirken, City Brentford’a gidiyor, Chelsea Newcastle ile karşılaşıyor, Spurs Leeds’i ziyaret ediyor, Manchester United ev sahibi Fulham ve Liverpool Southampton’a gidiyor.

Premier Lig 2022-23 maçlarını TV’de ve canlı yayında nasıl izlenir

İngiltere’deki 2022-23 Premier Lig sezonunun kapsamı bir kez daha arasında bölünecek. Gökyüzü Sporları, BT Sporları ve Amazon Başbakanı – televizyon kanallarında ve akış hizmetlerinde canlı eylemi yakalamak mümkün.

Öne çıkanlar ellerinde kalır BBCGünün Maçı ve Günün Maçı 2 ile Ağustos ayında ekranlara dönüyor.

Birleşik Devletlerde, NBC Spor 2027-28 sezonunun sonuna kadar özel Premier Lig yayın haklarına sahiptir.

Yorum yapın