Pogba, Man Utd’den ayrıldıktan sonra ücretsiz transferle Juventus dönüşünü tamamlamaya hazırlanıyor

Fransız uluslararası orta saha oyuncusu, Bianconeri ile ilk büyüsünü sona erdirdikten altı yıl sonra Torino’ya geri dönmeye hazırlanıyor.

Paul Pogba, Juventus’a serbest oyuncu olarak dönüşünü tamamlamaya hazırlanıyor. HEDEF Dünya Kupası galibi Manchester United’daki sözleşmesinin sonuna ulaştıktan sonra adımlarını Torino’ya geri çekmeye hazırlanırken onaylayabilir.

29 yaşındaki orta saha oyuncusu, 2012 ve 2016 yılları arasında Bianconeri ile dört yıl geçirdi ve İtalya’daki profili, onu geri almak için 89 milyon £ (112 milyon £) bir dünya rekoru transfer ücretinin gerekli olduğu noktaya kadar geliştirildi. Old Trafford, İngiltere’de ikinci bir görev için.

Şimdi, gelecek ay beklenen anlaşmanın nihai onayı ile Serie A’daki tanıdık çevreye geri dönmeye hazır.

Pogba’nın Juventus ile sözleşmesi ne kadar sürecek?

Pogba’nın Uzatma konusunda anlaşmaya varılmayacağı için United ile bağlarını koparacağı anlaşıldığında, bazı kulüpler onun hizmetlerini almakla ilgilendiklerini belirtti.

Bazıları Juve’yi değerli bir imzaya götürmeye çalıştı, ancak İtalyan ağır sıkletleri bir anlaşma yapmak için rakip ilerlemeleri savuşturdu.

Pogba’nın şimdi 2025’e kadar üç yıllık bir anlaşma taahhüdünde bulunacağı anlaşılıyor ve bu şartlar sezon başına yaklaşık 7,5 milyon € (6 milyon £ / 8 milyon $) değerinde.Pogba neden Juventus’a dönüyor?

Fransız uluslararası oyuncu, Bianconeri’ye, onların saflarına yeniden katılacağına ve geç bir fikir değişikliğine gitmeyeceğine dair söz verdi.

Yakın aile ve arkadaşlarının artık kesinleşmiş bir karar hakkında bilgilendirilmesiyle doğru kariyer çağrısının yapıldığından emin.

HEDEF Juve’nin Fransa milli takımı için ücretsiz bir transfer sağlama konusunda son derece emin olduğunu ve onu geri getirmek için gerekli her şeyi yaptıklarına inandıklarını biliyor.

Resmi doğrulama biraz zaman alabilir, belki Temmuz başına kadar, kulüp Pogba kampından Torino’ya bağlı olduğuna dair güvence aldı.

Pogba, art arda dört Serie A şampiyonluğu iddia ettiği için Juve ile önceki görevinden keyif aldı ve daha önce Torino’da 178 maçta 34 gol kaydettiğini gören bir rekor üzerine inşa etmek istiyor.

Massimiliano Allegri, 2014 yılında zorlu bir yöneticilik görevini ilk kez üstlenen yüksek reytingli bir taktikçi ile daha önce ondan en iyisini çıkardı ve ikili şimdi yeniden bir araya gelmeye hazır.

Juve’nin patronu Pogba’nın getirilmesi için çok zorladı, çünkü Juve iki dördüncülükten geri dönüyor gibi görünüyor ve Bianconeri yönetim kurulu bir seçim çerçevesi eklemeye hazır.

Manchester’daki ilk sezonunda üç kupa kazanmasına rağmen, United’daki mercurial Fransız için işler planlandığı gibi gitmedi ve son derece iddialı başka bir kıyafetle bir kıvılcımı yeniden keşfetmeye hevesli olacak.

daha fazla okuma

Yorum yapın