Pogba, Coutinho, Lukaku ve futbol tarihinin en pahalı transfer flopları

Futbol dünyasındaki herkes gibi Real Madrid başkanı Florentino Perez de Kolombiya’nın 2014 Dünya Kupası çeyrek final yarışında taze yüzlü, ipeksi yetenekli James Rodriguez’e aşık oldu.

Muhteşem goller arayan hücum orta saha oyuncusu uzun zamandır Santiago Bernabeu’ya taşınmayı hayal ediyordu, bir transfer kaçınılmazdı, bu yüzden James Perez’in son Galactico’su oldu.

İspanya’daki ilk sezonunda bazen bir gibi oynadı ve 2014-15 sezonunu tüm yarışmalarda 17 golle bitirdi.

Bununla birlikte, Zinedine Zidane’ın 2016 yılında teknik direktör olarak atanması Madrid’in modern tarihinde önemli bir dönüm noktası olsa da, James’ Blancos kariyerinin sonunu etkili bir şekilde heceledi.

Bir noktada James’in Athletic Club’a karşı bir oyunun dışında bırakılmasını istediğini iddia eden Fransız’ın altında nadiren yer aldı.

Sonunda, Bayern Münih’te birkaç yıl kiralık olarak ve sadece sekiz kez forma giydiği korkunç bir final sezonundan sonra, 80 milyon avroluk (68 milyon sterlin / 86 milyon dolar) imza hiçbir şey bırakmadı – ne kadar uzak olduğunun mükemmel bir örneği. hisseleri Brezilya’da Altın Ayakkabı’yı kazandığından beri düşmüştü.

Yorum yapın