Pepe’nin Arsenal’deki feci büyüsünün hikayesi

Gunners, Fildişili’yi Lille’den uzaklaştırırken rekor imzalamasını sağladı, ancak bu yatırımdan çok az geri dönüş görüldü.

Arsenal, 2019 yaz transfer döneminde Nicolas Pepe’ye 72 milyon sterlinlik (88 milyon dolar) bir kulüp rekoru yatırım yaptı ve Gunners, onu Lille’den uzaklaştırmak ve rakip çıkarlarını savuşturmak için Fildişi Sahili uluslararası için büyük harcama yapmak zorunda kaldı. Avrupa genelinde.

Emirates Stadyumu’ndakiler, Premier Lig’deki hayata mükemmel şekilde uygun görünen zorlu ve güçlü bir kanat oyuncusuyla kilidini açmak için bol potansiyelleri olan, dünya futbolunun en heyecan verici yeteneklerinden birini kazandıklarını düşünüyorlardı.

Pepe’nin başka bir yere – çok daha düşük bir transfer ücreti karşılığında – bir hamle yaptığı ve kontratının bitmesine daha iki yıl kaldığı söylentisi ile dolup taşan, üç sezon hızlı ileri sarılmış ve tarih yazan bir yatırımda çok az geri dönüş görüldü. İngiltere’ye vardığında imzaladı.

Arsenal’in Nicolas Pepe’yi satma zamanı geldi mi?

O soru tarafından konuldu HEDEF eski Gunners forvet oyuncusu Alan Smith’e, kuzey Londra’da hücum kıvılcımı sağlama konusunda her şeyi bilen bir adamla birlikte konuşurken şunları söyledi: Bahis Bonusları: “Onun Arteta’nın çayı olduğunu düşünmüyorum – yeterince çalışmıyor ve ondan ne alacağınızı asla bilemezsiniz.

“Yetenekli, evet, 30 metreden en üst köşeye bir tane koyabilir ama ne üreteceğini asla bilemezsiniz.

“Onun için ne kadar para alabilecekleri başka bir konu. Kesinlikle 70 küsur milyon sterlin geri almayacaklar, bu ne transferdi!

“Yapabilirlerse, bundan devam etmeleri gerekir. Arteta, oyunculardan ayrılma konusunda oldukça acımasızdı – [Mesut] Özil ve [Pierre-Emerick] Aubameyang – tereddüt etmiyor.

“Bazen onları göndermek kulübün parasına mal olacak, ama eminim ki bunu Pepe ile yapmaya çalışacak. Bir imza felaketi oldu.”

Nicolas Pepe’nin Arsenal’deki rekoru nasıl görünüyor?

Nicolas Pepe Arsenal 2021-22Getty

Pepe, Lille’deki son sezonunda 23 gol ve 11 asist kaydetti ve bu üretkenlik Arsenal’i zar atmaya değer olduğuna ikna etti.

Emirates’te geçirdiği üç yıl boyunca, katıldığı 112 maçla 34 kişilik Fildişi Sahili uluslararası, hedefini yalnızca 27 kez bulurken, etrafındakiler için 21 çaba daha topladı.

Her hareketinin her zaman en ince ayrıntısına kadar incelenmesini sağlayan fiyat etiketi ile çok daha fazlasının yalnızca beklenmekle kalmayıp talep edildiğini söylemek doğru olur.

Bukayo Saka, Emile Smith Rowe ve Gabriel Martinelli gibi diğerleri, Premier Lig’de 2019-20’deki 22’den sonraki yıl 16’ya düşen başlangıç ​​sayılarıyla öne çıkarken, Arsenal’in hücum sırası yavaş yavaş aşağı kaydı. 2021-22 sezonunda sadece beş kişi.

Açıkça söylemek gerekirse, Gunners, Pepe’ye artık güvenilemeyeceğine ve tutarsızlık sarsılma belirtisi göstermediğinde ona güvenmeye hazır olmadığına karar verdi.

Ona değerini kanıtlaması için şans verildi, ancak bunlar alınmadı ve – 27 yaşında hala onun tarafında zaman varken – yolların ayrılmasının ilgili herkese uygun olacağı bir pencere ortaya çıkmış gibi görünüyor.

Arsenal’in Nicolas Pepe’nin geleceği konusundaki tutumu nedir?

Charles Watts – GOAL için Arsenal muhabiri

Bir oyuncuyu fiyat etiketine göre yargılamak asla gerçekten adil değil, ancak Pepe söz konusu olduğunda bunu gerçekten yapmamak imkansız.

Lille’den 25 milyon sterlinlik bir ek almış olsaydı, kimse Arsenal’de olduğundan beri ürettiği rakamlardan gerçekten şikayet edemezdi.

2020 FA Cup galibiyetinde önemli bir rol oynamak da dahil olmak üzere bazı iyi anları oldu ve geçen sezon tüm yarışmalarda 16 gol attı.

Ancak 72 milyon sterlin karşılığında bir oyuncudan tutarlılık beklersiniz. Her oynadığında etki yaratacak birini imzalamayı bekliyorsunuz.

Pepe’de durum böyle değildi. Premier Lig’de başarılı olamayacak kadar tutarsız ve tek boyutlu biri.

Kaliteli olduğuna şüphe yok, ancak Londra’ya taşınmasından bu yana kötü bir şekilde durmuş bir kariyere başlamak için şimdi uzaklaşması gerekiyor gibi görünüyor.

Arsenal, kanat oyuncusunun ayrılmasına açık ve kendine bir hamle yapmak için menajerlerini değiştirdi. Ancak maaşını alacak bir kulüp bulmak zor olabilir.

daha fazla okuma

Yorum yapın