Paredes: Messi beni becerdi – beni öldürmek istedi ve ben eve gitmek istedim

Şimdi kulüp ve ülke için tüm zamanların en iyisiyle birlikte çalışan bir adam, bir zamanlar ünlü bir taşralının gazabına uğradığını ortaya çıkardı.

Leandro Paredes, Barcelona ile Paris Saint-Germain arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçında bir keresinde Lionel Messi’yi o kadar kötü yaraladığını ve Arjantinli bir uluslararası futbolcunun onu öldürmek istediğini söyledi.

Söz konusu olay, 2021’de Avrupa’nın son 16 karşılaşmasında meydana geldi ve Messi’nin penaltı noktasından ilk vuruşunu yaptığı ağır sıklet karşılaşmanın ilk ayağında PSG 4-1 galip geldi.

Paredes o yarışma sırasında takım arkadaşlarına savurgan bir yorum yaptı, ancak sözlerine yedi kez Ballon d’Or kazananı kulak misafiri oldu. .

Paredes ve Messi arasında ne oldu?

Paredes açıkladı Caja Negra bir kıta çatışması sırasında ünlü bir yurttaşın gazabına uğradığını belirterek, “Kızdı, çünkü takım arkadaşlarıma bir yorum yaptım ve beni duydu ve kızdı.

“Gerçekten sinirlendi. Beni becerdi. Bu kötü oldu. Beni öldürmek istedi ve ben de eve gitmek istedim.”

Leandro Paredes Lionel Messi PSG Barcelona 2021Getty

Messi, Paredes’e kin besledi mi?

Messi, Şampiyonlar Ligi rekabetinin hararetinde soğukkanlılığını kaybederken, onunla Paredes arasındaki sorunlar hızla halının altına süpürüldü.

2019 yılının Ocak ayı transfer döneminde Zenit’ten PSG’ye katılan bir orta saha oyuncusu, Arjantin’in tılsımlı kaptanıyla bir sonraki görüşmesi hakkında şunları söyledi: “Daha sonra onu milli takımda gördüm ve hiçbir şey olmamış gibi davrandı.

“Bana nasıl bir insan olduğunu gösterdi. İlişki olduğu gibi devam etti.

“Şimdi, sohbet başladığında, bunun hakkında konuşuyoruz ve gülüyoruz, ama o zamanlar gerçekten çok kızmıştı – beni öldürmek istedi!”

Paredes ve Messi şu anda Parc des Princes’te kulüp arkadaşları ve ikincisi 2021 yazında serbest oyuncu olarak Fransa’nın başkentine taşınıyor.

Ayrıca, Copa America şampiyonu Arjantin’in hüküm sürdüğü, Dünya Kupası finalleri bu yıl Katar’a gittiğinde kendilerini küresel zaferde başka bir şut için hazırlarken, uluslararası bir sahnede yan yana olmaya devam ediyorlar.

daha fazla okuma

Yorum yapın