‘Oyunculara 1 milyar sterlin harcadık… Nakit harcamışız!’ – Man Utd şefi Arnold, kulübü eleştiren kameralara yakalandı

İcra başkanı, son transfer etkinliği hakkında yorum yapması istendiğinde yumruk atmadı

Manchester United CEO’su Richard Arnold, bantlanmış ve sızdırılmış taraftarlarla yaptığı bir konuşmada, tarafın transfer politikasının sansasyonel, ağzı bozuk bir incelemesini sundu.

Arnold, Cheshire’daki taraftarlarla yaptığı bir toplantıda kulübün sonuç görmeden neredeyse “bir milyar pound” harcadığını itiraf etti.

Ancak, sözde United’ın bir sonraki büyük hedefi olan Frenkie de Jong’a güçlü bir destek verdi.

Arnold ne dedi?

“Oyunculara bir milyar pound harcadık. Avrupa’daki herkesten daha fazlasını harcadık” dedi Arnold.

“Nerede olduğumuz konusunda heyecanlı değilim. Benim için kolay değil ve gelecek için bunu nasıl düzenleyeceğimizden endişeleniyorum. Olan şu ki, paramızı yaktık.

“Antrenman sahamıza gidip ‘Bana 1 milyar sterlinin nerede olduğunu göster çünkü tarihsel olarak iyi para harcamadık’ diyemezsiniz. Ben (başkan) Joel’i (Glazer) savunmak için burada değilim. Kendi adına konuşmalıdır.

“Ama buraya gelip görüşlerinizi bildirmek için zaman ayırdınız – ve buna saygı duyuyorum. Çok büyük miktarda para harcadık.

“Bu yaz için para yöneticisi ve futbol direktörü (John Murtough) orada istiyor. Gelecek için, yeni bir stadyuma ve en yeni ve en iyi antrenman sahasına yatırım yapmak için bir şeyler yapmalıyız. Yatırımcıları içeri almalıyız.

“Kulüp için istediğimi yapmak için buna ihtiyacım var. Artık daha fazla paraya ihtiyacım var çünkü dünyadaki hiçbir kulübün yeni bir stadyum inşa edecek parası yok. Ya ödünç alırsın ya da yatırım yaparsın. Paranın bir yerden gelmesi gerekiyor.

“Mevcut sahiplerimizi beğenmeyebilirsiniz – buna yardımcı olamam. Ama başka birinin gelmesini istiyorsanız taraftarların takımı sevdiğini görecekler ve bu olumlu.

“Ama geçen yıl kabus gibiydi. Her maçta nefret vardı.”

Arnold, De Jong hakkında ne dedi?

Barcelona yıldızı De Jong, bu dönem Old Trafford’da vatandaşı Erik ten Hag’a katılması için güçlü bir şekilde bahşiş aldı.

Arnold, taraftarları yeni patronun orta saha oyuncusu hakkındaki kararına güvenmeye çağırdı.

“Para, kimi istediğimizle ilgili bir düşünce değil. Menajer onu istiyor (De Jong) ve onlar gerçekten işi yaptılar. O harika bir oyuncu” diye ekledi.

“100 mü 200 mü [million]? Bilmiyorum. Kimi istiyorsan al. Oyuncuları satın almamı ister misin? Bu bir zil çalmıyor mu?”

daha fazla okuma

Yorum yapın