Nunez vs Firmino, Van Dijk’in ortağı ve Carvalho’nun kalitesi – Liverpool’un sezon öncesi sezonundan öğrendiklerimiz

Çok uzun olmayan bir zaman önce, Klopp’un tek bir formda, yüksek kaliteli stopere sahip olmak için öldüreceği bir zaman vardı. Şimdi, dördü var ve sonuç olarak yapması gereken bazı zor çağrılar var.

Birinin Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi maçlarının çoğuna başlayacağını biliyoruz. Virgil van Dijk’in ciddi diz sakatlığından kurtulması önemli olduğu kadar etkileyiciydi, Hollandalı oyuncu geçen sezon Liverpool’un savunma lideri rolüne stil ve gösterişle geri döndü. Yine Klopp’un takım sayfasındaki ilk isimlerden biri olacak.

Ona kim ortak? Ve aslında ne kadar önemli? Joel Matip, Ibrahima Konate ve Joe Gomez’de Klopp’un Avrupa’daki menajerleri kıskandırması gereken üç mükemmel seçeneği var.

Matip, geçen sezon tüm yarışmalarda 43 maça çıkarak en fazla öne çıkan isim oldu, ancak Kırmızıların ulaştığı üç finalin tümüne de Konate başladı ve bunu yaparken çok başarılı görünüyordu. 23 yaşındaki Fransız kesinlikle geleceği temsil ediyor.

Gomez de öyle olmalı. Geçen sezon oyun süresi kesinlikle sınırlıydı ve toplamda sadece 11 start aldı, ancak İngiltere uluslararası yakın sezonda yeni bir uzun vadeli sözleşme imzaladı ve yeri için savaşmaya hazır olduğunu söyledi.

Klopp ve Liverpool için iyi haber. Dürüst olmak gerekirse Gomez, Salzburg’a karşı harika değildi, ama o ve Van Dijk, unutma, 2019-20’de Premier Lig şampiyonluğunu getiren ortaklıktı.

Yani, eğer ‘dördüncü seçiminizin’ kalibresi buysa, o zaman oldukça iyi durumdasınız.

Yorum yapın