‘Nem zordu’ – Bale, zafere rağmen LAFC’nin ilk çıkışında mücadele ettiğini kabul ediyor

ABD kulüp futbolunda ilk maçında test hava koşulları ile yeni gelen Galli

Gareth Bale, Pazar günü LAFC için MLS’deki ilk maçına çıktığında Amerikan yazının tadına vardı.

Galler forveti, Geodis Park’ta Nashville FC karşısında 1-0’lık galibiyette Christian Arango’nun yerini almak için son 20 dakikaya getirildi ve seyahat eden taraftarların sevincine çok şey kattı.

Ancak, Nashville’de cıva yüzde 90’a yakın nemle 30 derece işaretinin hemen altında gezinirken Bale elinden gelenin en iyisini yapamadı ve ayaklarını bulmak için mücadele etti.

Bale, MLS çıkışından sonra ne dedi?

İlk dokunuşu takım arkadaşı Jose Cifuentes için ince bir arka topuk olan eski Real Madrid oyuncusu için ortalama bir çıkıştı. Bunun dışında Bale, topa her dokunduğunda tezahürat yapan taraftarlar için çok az şey üretti.

Maçtan sonra, elinden gelenin en iyisini yapmadığını ve havanın onun için büyük bir zorluk olduğunu itiraf etti.

Bale, maç sonrası basın toplantısında, “Isınma sırasında bile nem çok zordu. Alışkın olmadığım bir şeydi. Sıcaklığı televizyonda pek göremiyorsunuz” dedi.

Ancak, oyun stiline uyum sağlamakta çok az zorluk çekeceğini ve takımın felsefesine şimdiden alıştığını hissetti.

” demezdim [the style of play] farklı, sadece takımların felsefelerine alışmak. Her gün antrenmanlarda bunun üzerinde çalışıyoruz. Antrenörlerle antrenman öncesi ve sonrası konusunda ekstra filmler izliyorum.

“Sadece elimden geldiğince çabuk hızlanmaya çalışıyorum ve sahaya çıktığımda takıma yardım etmek için elimden geleni yapıyorum.”

Bale, MLS’de eğleniyor

Bale, MLS’deki ilk maçında nemli koşullarda zor zamanlar geçirmiş olsa da, süperstar kupalar kazanmak için motive olmaya devam ediyor.

Nashville karşısında aldığı zayıf galibiyetin ardından LAFC, Batı Konferansı’nda 20 maçta 42 puanla lider durumda ve Bale, sezon sonunda şampiyonluğu perçinlemelerine yardımcı olmak için can atıyor.

Bale, “İlk maçıma çıktığım için heyecanlıyım. Bu takıma elimden geldiğince katkıda bulunmak, maçlar kazanmak ve kupalar kazanmak istiyorum.” dedi.

Daha fazla okuma

Yorum yapın