MLS ve Apple TV, 10 yıl boyunca özel maç kapsamı sağlamak için 2,5 milyar dolarlık anlaşma imzaladı

Anlaşma, Amerika Birleşik Devletleri erkekler üst düzey uçuş ligindeki tüm maçları ve Ligler Kupası maçlarını yayınlayacak.

MLS ve Apple, 2,5 milyar dolar (2 milyar sterlin) değerinde 10 yıllık bir yayın anlaşması üzerinde anlaşmaya vardı.

Anlaşma, Apple TV’de yayınlanan tüm MLS ve Ligler Kupası maçlarını görecek.

Ancak anlaşma, maçların yalnızca Apple TV’de gösterileceği anlamına gelmiyor. atletik MLS’nin yakın gelecekte ESPN ve Univision ile bir ortaklık kurması bekleniyor ve ligin Fox ile de görüşmelerde bulunduğuna dair haberler var.

Apple TV ile MLS anlaşması hakkında ne söylendi?

MLS Salı günü yaptığı açıklamada, anlaşmanın 2023’te yürürlüğe gireceğini ve 2032’ye kadar süreceğini doğruladı.

Açıklamada, “Apple ve Major League Soccer bugün, Apple TV uygulamasının 2023’ten itibaren her canlı MLS maçını izlemek için özel hedef olacağını duyurdu.”

“Bu ortaklık, büyük bir profesyonel spor ligi için tarihi bir ilk ve dünyanın dört bir yanındaki taraftarların tüm MLS, Ligler Kupasını ve MLS NEXT Pro ve MLS NEXT maçlarını herhangi bir yerel yayın kesintisi olmadan veya herhangi bir yerel yayın kesintisi olmadan tek bir yerden izlemesini sağlayacak. geleneksel ödemeli TV paketi.

“2023’ün başından 2032’ye kadar hayranlar, yalnızca Apple TV uygulaması aracılığıyla sunulan yeni bir MLS akış hizmetine abone olarak her canlı MLS maçına ulaşabilirler.”

Bu arada, MLS komiseri Don Garber, diğer yayın şirketleriyle olan anlaşmaları doğruladı ve hayranlara bir mektup yazdı: “Ayrıca, ortaklığımızın ilk yıllarında büyük Kuzey Amerika lineer TV yayın ağlarında seçilen oyunların aynı anda yayınlanması için anlaşmaları sonuçlandırmak için çalışıyoruz.

“İleriye dönük olarak, MLS, Lig tarihindeki en erişilebilir canlı maç ve içerik dağıtımına sahip olacak.”

MLS yeni programını açıkladı

MLS ayrıca bölümün maçları için yeni bir programı onayladı. Önümüzdeki yıldan itibaren tüm maçlar mümkün olduğunca Çarşamba ve Cumartesi geceleri oynanacak.

Komiser yardımcısı Gary Stevenson gazetecilere şunları söyledi: “Bu yeni anlaşma sayesinde hafta ortası maçları Çarşamba geceleri olacak.

“Hafta sonu maçları, bir saha stadyumu mevcudiyeti sorunu olmadığı veya bunun dışında doğrusal bir penceremiz olmadığı sürece Cumartesi geceleri olacak.

Taraftarlarımızın maçların ne zaman başladığını, stadyuma giden bir taraftar mı yoksa yayını izleyen bir taraftar mı olduğunu anlaması gerçekten zor.”

daha fazla okuma

Yorum yapın