‘Messi Olympus’ta!’ – Leonardo, Arjantin transferini sağlamaktan gurur duyuyor ve Mbappe’nin PSG’den ayrılmasından etkilendiğini inkar ediyor

Brezilyalı, Parc des Princes’teki yönetmenlik görevinden alındı, ancak Fransız başkentinden mutlu anılarla ayrıldı.

Leonardo, Brezilyalının 2021 yazında yedi kez Ballon d’Or kazananını Paris Saint-Germain’e götürmesine yardım etmesiyle, Lionel Messi’nin kariyerindeki tek transferi gerçekleştirmenin gururunu dile getirdi.

Böyle bir değişiklik bir süredir konuşuluyordu, ancak ikonik Arjantinli’nin Barcelona’yı serbest oyuncu olarak bırakacağı ortaya çıkınca, sonunda çarpıcı bir hamle yapıldı.

Leonardo, spor direktörü rolünde, Messi’nin Parc des Princes’teki 11 gollük ilk maçında elinden gelenin en iyisini yapmak için verdiği mücadeleye rağmen alınan birçok olumlu sonuçla birlikte Güney Amerikalı bir arkadaşının Fransa’nın başkentinde kendisine katılmasına katkıda bulundu.

PSG, Messi’nin müsait olmasına şaşırdı mı?

Leonardo anlattı L’Equipe : “Çok düşündük evet. Bunu konuşmuştuk ama Messi hiçbir zaman Barcelona’dan ayrılmayı çok düşünmemişti.

“Belirleyici olan, gelişinden önceki son anlardı. Sonrasında her şey biraz daha normalleşiyor ama Messi’nin kariyerindeki tek transferini yaptınız!

“Kronolojik olarak Pele, Maradona, Messi var. O Olympus’ta. Bu yüzden üç yılımı değerlendirdiğimde bir Şampiyonlar Ligi finali, bir yarı final, 10. lig şampiyonluğu, yedi ulusal kupa görüyorum ve Messi’yi imzaladım.”Leonardo, PSG’deki en güzel anılarını eklemeye devam etti: “En iyisini seçmeyi sevmesem de benim için çok önemli iki an var.

“Birincisi, aynı gün imzalanmasıdır. [Marco] Verratti ve [Zlatan] İbrahimoviç (2012’de). İtalya ikinci liginden bir gençle bir dünya futbol yıldızının aynı anda gelmesi tesadüf değildi. İkincisi Messi’dir. Bunlar iki büyük tarih.”

Leonardo, PSG’den zorla mı atıldı?

PSG’de geçirdiği süre boyunca pek çok zirvenin tadını çıkarırken, Leonardo şimdi kendini işsiz buluyor.

Kylian Mbappe’nin Ligue 1 şampiyonluğu sahipleriyle yeni bir sözleşme imzalamasının ardından, Dünya Kupası kazanan bir Fransız uluslararasının saha içinde ve dışında değişiklik çağrısında bulunduğu iddiasıyla zorlandığına dair öneriler var.

Leonardo durumun böyle olmadığı konusunda ısrar ediyor: “Sezonun sonuydu ve belki de gelecek için karar vermenin zamanı gelmişti.

Bana öyle söylenmedi, ama bu tür şeylere girmek istemiyorum. Bir Fransız ve bir Parisli olan bu oyuncuya tutunmayı başarmaları, PSG ve Ligue 1 için önemli.

“İçten söylenen bazı şeyler öyle kalmalı. Kulüpte yaşadıklarım bunlar. Kulüp senden kurtulmak istediğinde, bunun bittiğini söylemenin güzel bir yolu yok.”

daha fazla okuma

Yorum yapın