Manchester United-Liverpool maçı ne zaman? Kuzeybatı derbi fikstürü için tarihler

Manchester UnitedLiverpool, İngiliz futbolunun ve dünyanın en heyecan verici derbilerinden biri ve ülkenin en başarılı iki kulübünü karşı karşıya getiriyor.

Oyun genellikle ateşli bir olaydır ve önceki yinelemeler ateşli ve tutkulu olmuştur – rekabet onlarca yıl öncesine, Sir Alex Ferguson’un saltanatları boyunca ve Steven Gerrard ve Gary Neville gibi efsanevi yerel kahramanları içerdiğinden anlaşılabilir bir şekilde.

Hedef Bir sonraki Man Utd-Liverpool derbisinin ne zaman olacağı, son sonuçlar ve daha fazlası hakkında bilmeniz gerekenleri burada bulabilirsiniz.

Manchester United-Liverpool maçı ne zaman?

Manchester United ile Liverpool arasındaki bir sonraki rekabetçi maç, 20 Ağustos 2022’de Old Trafford’da oynanacak bir Premier Lig maçı. Ancak bundan önce, 12 Temmuz’da Bangkok, Tayland’da bir sezon öncesi hazırlık maçında karşı karşıya gelecekler.

Kırmızılar ve Kırmızı Şeytanlar, 4 Mart 2023’te Anfield’da tekrar Premier Lig’de boynuzları birbirine bağlayacak.

Manchester United-Liverpool son maç sonuçları

Liverpool, 2021-22 Premier Lig sezonunda toplam 9-0’lık bir skorla Manchester United’ı son toplantılarda tamamen domine etti.

United’ın Reds karşısındaki son zaferi, Ocak 2021’de bir FA Cup çatışmasında zafer kazandıkları zaman geldi.

Aşağıdaki en son Man Utd – Liverpool maçlarını görüntüleyin.

En çok kupayı hangi kulüp kazandı?

Her iki takım da İngiltere’nin en başarılı iki takımı ve her biri ışıltılı kupa dolaplarıyla övünüyor. Manchester United, 90’lı ve 2000’li yıllarda İngiltere’nin hüküm süren kulübü olarak Liverpool’u geride bırakarak 23 lig şampiyonluğu ve 23 yerel kupa kazandı – ancak Liverpool, United’ın üçüne karşı hala altı Avrupa Kupası/Şampiyonlar Ligi kupasına sahip.

Dahası, Liverpool 2019’da ilk Premier Lig şampiyonluğunu (ve 19. ligini) kazanırken, Man Utd 2013’ten bu yana en iyi uçuşu kazanamadı.

Her kulübün derecelerini aşağıda görebilirsiniz.

Yorum yapın