Man Utd ve Chelsea, West Ham hakem rantından sonra Rice’ı iki maç yasakladı

İngiltere orta saha oyuncusu, takımının Avrupa çıkışı sırasında sert eleştirilerinin ardından sezonun ilk iki kıta maçının dışında kalacak.

West Ham orta saha oyuncusu Declan Rice, Manchester United ve Chelsea’nin geçen ay Eintracht Frankfurt’a karşı Avrupa Ligi’nden çıkmasının ardından yetkililere öfkeli bir rant başlatmasının ardından UEFA tarafından iki maç yasaklandı.

İngiltere’li uluslararası oyuncunun, Hammers’ın Avrupa’da geçen peri masalı son dördünde sona erdikten sonra çekilen bir videoda hakem Jesus Gil Manzano’ya öfkeli bir nutuk çektiği görüldü. yönetici David Moyes gönderdi.

İkincisi, kulübün yıldız adamına karşı hiçbir ceza almayacağını söyledi, ancak şimdi UEFA, Rice’ı kulübün sonraki iki kıta fikstüründen dışlayan çift maç cezası verdi.

Rice hakeme ne dedi?

West Ham’ın Avrupa çıkışını mühürlemek için 1-0 kaybettiği maçın ardından, Rice, öfkeli oyun kurucu tarafından standart altı olarak kabul edilen bir performanstan sonra hakem Manzano’ya öfkeli görüldü.

Orta saha oyuncusunun “Hakem, hakem, çok kötü, bütün gece çok kötü” diye bağırdığı görüldü. “Dürüst olmak gerekirse nasıl bu kadar kötü olabilirsin? Muhtemelen sana ödeme yapıldı.”

Frankfurt, o ayın ilerleyen saatlerinde İskoç takımı Rangers’ı yenerek Avrupa Ligi’ni kazanmaya devam etti.

Rice’ın yasağı yeni bir kulübe taşınır mı?

Moyes’in yıldız adamlarının hiçbir yere gitmeyeceğine dair güvencelerine rağmen, Rice’ın geçen sezonki başarıları – İngiltere’yi finale taşımaya yardımcı olan muhteşem bir Euro 2020 kampanyasının ardından – orta saha oyuncusu hem Manchester United hem de Chelsea için kilit bir hedef olmaya devam ediyor.

Her iki kulüp de Three Lions’ı takıma almak için göz kamaştırıcı bir meblağ ödemek zorunda kalacak ve Rice’ın sözleşmesinin 2024’e kadar devam edeceği göz önüne alındığında, ayrılmaya zorlama olasılığı da tartışmalı.

Ancak bir hamle yapacak olsa bile, UEFA yasağı bozulmadan kalacaktı, yani gelecek sezon her iki kulüpte de Avrupa kupalarının ilk iki maçını kaçıracaktı, tıpkı aksi takdirde West Ham’ın Ağustos’taki Avrupa Konferans Ligi play-off’larını kaçıracağı gibi. kalır.

daha fazla okuma

Yorum yapın