Man City’nin şimdiye kadarki en iyi transferleri: Agüero’dan Kompany’ye, Silva’dan Bell’e

Eleştirmenler, City’nin son başarısının para etrafında inşa edildiğinde ısrar edecek, bu nedenle modern zamanlarda sadece 100.000 £ için önemli bir rakam işaretine sahip olmak olağanüstü.

Hart, City onu 2006’da pazarlık ücreti karşılığında Shrewsbury Kasabası’ndan aldığında, İkinci Lig’de 50’den fazla maça çıkan 19 yaşındaydı.

Etihad’da kendini tam olarak kurması birkaç sezon aldı, ancak Tranmere, Blackpool ve Birmingham’daki başarılı kredi büyülerinden sonra itibarı büyüdü.

St Andrews’den döndüğünde Hart’a büyük ilgi vardı, ancak Roberto Mancini onu İrlanda uluslararası Shay Given’in bir numarası yaptı ve sonraki altı sezon boyunca yerini korudu.

İki Premier Lig şampiyonluğu, bir FA Kupası ve iki Lig Kupası şampiyonluğu madalyası topladı ve özellikle Avrupa’da unutulmaz performanslar sergiledi.

Etihad’da 348 maça çıkan ve 12 yılın ardından, Hart’ın City kariyeri, Pep Guardiola’nın onun yönetimi altında sadece bir kez forma giydikten sonra ayrılmasına izin vermesiyle kötü bir notla sona erdi.

Yorum yapın