Man City’nin Guardiola’sının Roma’nın Mourinho’sunu öptüğü dev duvar resmi Barselona’nın Primavera müzik festivalinde görüldü

Müzik festivalinde eski Barcelona ve Real Madrid teknik direktörleri tutkulu bir şekilde kucaklaştılar.

Barcelona’da Manchester City teknik direktörü Pep Guardiola ve Roma patronu Jose Mourinho’nun öpüşmesini gösteren dev bir duvar resmi sergilendi.

Devasa tablo Primavera Ses Festivali’nde sergilendi.

Görüntü, eski Sovyetler Birliği lideri Leonid Brejnev ve eski Alman Demokratik Cumhuriyeti mevkidaşı Erich Honecker’i Berlin Duvarı’nda tasvir eden ikonik duvar resminin farklı bir yorumu.

Duvar resmi nedir?

2 Haziran – 12 Haziran tarihleri ​​arasında 11 gün süren festivalde görücüye çıkan duvar resmi, iki antrenörü tutkulu bir öpüşme içinde gösterdi.

Orijinal Brezhnev-Honecker duvar resmine de yazılan “Tanrım, Bu Ölümcül Aşktan Kurtulmama Yardım Edin” mesajını içeriyordu.

Duvar resminin yanında “Barselona + Madrid = Primavera Sound. Çeşitlilik, Kültür, Hoşgörü” yazan başka bir mesaj daha var.

Duvar resmi neden Guardiola ve Mourinho’nun öpüşmesini gösteriyor?

Sanat eseri ilk olarak Barselona belediye başkanı Ada Colau ile Madrid Topluluğu başkanı Isabel Diaz Ayuso arasında, iki şehir arasındaki sevginin bir tasviri olarak tutkulu bir öpüşmede gösterildi.

Ancak, iki figürün yerini daha sonra Guardiola ve Mourinho aldı.

Guardiola, Barcelona’nın ve Mourinho’nun Real Madrid’in başına geçmesiyle iki teknik adam arasında kıyasıya bir rekabet patlak verdi.

İki takım, bir dizi yoğun La Liga ve Şampiyonlar Ligi maçında yer aldı.

La Liga, Şampiyonlar Ligi ve Kral Kupası’nda 18 günde dört kez karşılaşan taraflar 11 kez karşı karşıya geldi ve tansiyon yeni bir boyuta ulaştı.

Mourinho’nun basın toplantılarındaki yorumları, sonunda gazetecilerin önünde bir patlama yaşayan Guardiola’yı geride bıraktı.

“Saha dışında kazandı. Tüm sezon saha dışında kazandı” dedi.

“Bırakın ona Şampiyonlar Ligi versin ki keyfini çıkarsın ve eve götürsün. Basın odasında o lanet olası patron ve herkesten daha fazlasını bilen kişi.”

daha fazla okuma

Yorum yapın