Man City transfer hedefi Phillips, Etihad’da ‘farklı sınıf’ Rodri’nin gerisinde kalacağı konusunda uyardı

Leeds orta saha oyuncusuna Premier Lig şampiyonluğuna geçişin iyi bir fikir olmayabileceği söylendi.

Manchester City transfer hedefi Kalvin Phillips, “farklı sınıf” Rodri’nin arkasında bir yedek oyuncu olacağı endişeleri nedeniyle Etihad Stadyumu’na taşınmaması konusunda uyarıldı.

Leeds orta saha oyuncusu, forvet Erling Haaland’ın imzalanmasından sonra Pep Guardiola’nın en önemli odak noktalarından biri ve kulübün ayrılan Fernandinho’nun yerine geçmesine yardımcı olacağı fikriyle.

Ancak eski Leeds ve Manchester City oyuncusu Danny Mills, Guardiola’nın zaten sahip olduğu güçlü kadro göz önüne alındığında, Phillips için potansiyel hareketin riskli olduğunu düşünüyor.

Phillips hakkında ne söylendi?

Bence Manchester City’ye giderse başka bir takım oyuncusu olur.

“Muhtemelen 20 oyun falan oynayacak mı? Mills, “O henüz Rodri’nin standardı değil, Rodri’nin farklı sınıfı” dedi. konuşmaSPORT. “Rodri’yi futbol kulübüne ilk geldiğinde izlediğimi ve ‘vay be’ diye düşündüğümü hatırlıyorum.”

Ancak Mills, 26 yaşındaki Phillips’in, henüz buna hazır olmasa bile, sonunda Rodri’nin üretimini geçebileceğine inanıyor.

Kalvin Phillips’in çok iyi bir oyuncu olduğu için öğreneceğini söylemiyorum, ancak Manchester City’ye her hafta kazanma yoğunluğu ve beklentisiyle gitmek bir sonraki aşama” dedi.

Phillips için büyük resim

Phillips bu yaz getirilen tek orta saha oyuncusu olsaydı, Mills’in öngördüğü 20 maçtan daha fazlasını alırdı.

Fernandinho geçen yıl 33 maçta forma giydi. Manchester City’nin kalabalık fikstür listesi göz önüne alındığında, etrafta dolaşmak için bolca maç var.

Yine de, Etihad Stadyumu’na hemen alışmazsa, Phillips’in en büyük durumlarda bir rolü yönetmesi zor olabilir.

Man City başka pozisyonlara bakıyor mu?

Guardiola, Brighton’dan Marc Cucurella’nın olası bir hedef olduğu düşünüldüğünde, önümüzdeki aylarda bir sol bek ekleyebilir.

Ayrıca Southampton Tino Livramento’yu çapraz diz bağı yaralanmasından önce araştırdılar.

daha fazla okuma

Yorum yapın