Luis Suarez, çocukluk Uruguaylı kulübüne karşılığında Nacional ile anlaştı

Luis Suarez, Uruguay’ın gençlik kulübü Nacional ile anlaştı. Salı günü taraftarlara hitaben bir videoda, bir ön anlaşmaya vardığını ve bunun şimdi forvet oyuncusunun yeni takımının formasıyla ortaya çıkan ilk resimleriyle doğrulandığını söyledi.

Forvet, geçen sezonun sonunda La Liga’da son derece başarılı bir büyüyü tamamlamak için Atletico Madrid’den ayrıldı. Ayrıca Avrupa’da geçirdiği süre boyunca Barcelona, ​​Liverpool, Ajax ve Groningen’de unutulmaz zamanlar geçirdi.

Suarez, kıdemli kariyerine 2005 yılında Nacional’da başladı ve Uruguay milli takımına girerken hızla dünya çapında bir transfer kazandı. Eve dönüşü, 2022 Dünya Kupası’na tanıdık bir bölgede hazırlanmasına izin veriyor.

Suarez hamle hakkında ne dedi?

Forvet, Salı günü Twitter’da yayınlanan bir videoda şunları söyledi: “Bu durumla ilgili bize ulaşan ve yüreğimize dokunan tüm videolar ve mesajlar çok heyecan vericiydi. Nacional ile tekrar oynama olasılığını reddetmek imkansızdı.

“Bu yeni etabın tadını çıkarmayı ve önümüzdeki günlerde görüşmek dileğiyle. Hepinize kocaman sarılıyorum ve bize verdiğiniz tüm sevgi için teşekkür ediyorum. Yakında görüşürüz.”

Bunu Çarşamba günü Suarez, Twitter’da Nacional formasıyla bir fotoğrafını paylaşarak, “Tişörtümü tekrar giymekten gurur duyuyorum” yazısıyla takip etti.

MLS dedikoduları yalanlandı

Suarez’in Amerika Birleşik Devletleri’ne gideceği konuşulmuştu ve oyuncunun kendisi MLS kulüplerinden birkaç teklif aldığını söyledi.

Ancak her zaman en önemli şeyin Katar’a hazırlanmak olduğunu belirtti. Play-off yapmayan MLS kulüpleri, sezonlarını Ekim ayı başında bitiriyor ve bunun turnuva öncesinde kendisi için “faydalı olmayacağını” söyledi.

Yorum yapın