Liverpool hedefi Nunez, Benfica yıldızı 75 £ Anfield transferine yaklaşırken Uruguay kadrosunun dışında kaldı

Celeste, 22 yaşındaki oyuncunun son dostluk maçında yokluğunun ‘sağlık nedenlerini’ gösterdi.

Darwin Nunez, Cumartesi günü Benfica’nın Liverpool’a taşınmasına yaklaşırken Uruguay’ın maç günü kadrosundan çıkarıldı.

Celeste, devam eden Dünya Kupası hazırlıklarının bir parçası olarak Montevideo’nun Estadio Centenario’sunda yapılan hazırlık maçında Panama ile karşı karşıya geldi.

Ancak önümüzdeki günlerde Anfield’a 75 milyon sterlinlik (94 milyon dolar) bir transfer yapacağı söylenen genç forvetleri olmadan idare etmek zorunda kaldılar.

Uruguay neden Nunez’i bıraktı?

Uruguay, Nunez’in Panama’ya karşı dışlanması için “sağlık nedenlerinden” başka bir açıklama yapmadı, Agustin Canobbio, Jose Gimenez ve Diego Godin de eksik.

Gimenez ve Canobbio, Celeste için zaten yaralanma şüpheleriyken, Velez Sarsfield ile Arjantin’e taşınmanın eşiğinde olduğu bildirilen Godin, son zamanlarda kendi fiziksel sorunlarıyla mücadele ediyor.

Ancak Nunez’in yokluğu, sakatlık nedeniyle herhangi bir son dakika komplikasyonunu önlemek için yakın zamanda Liverpool’u değiştirecek gibi görünüyor.

Nunez Liverpool’a ne zaman gidecek?

En son raporlar, Uruguaylı’nın yakında Anfield’a gideceğini ve GOAL’ın Liverpool’un Manchester United ile güçlü bir şekilde bağlantılı olan bir adam için yarışı kazanacağından emin olduğunu doğruladı.

Liverpool ve Benfica arasında sözlü bir anlaşma yapıldığı bildirilirken, geriye kalan tek şey Nunez’in transfer formalitelerini tamamlaması ve Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi ikinciliği için imza atması.

Nunez ve menajerlerinin sözde Liverpool’a seyahat etmeyi planladıkları Pazartesi günü gerçekleşebileceği söylendi.

Sadio Mane’nin bu yaz Bayern Münih’e taşınması ve Reds’in Mohamed Salah, Diogo Jota, Roberto’nun da bulunduğu yıldızlarla dolu forvet hattında yer açması beklenirken, Anfield’da beş yıllık bir sözleşme imzalaması bekleniyor. Firmino ve Luis Diaz.

daha fazla okuma

Yorum yapın