Leeds genç umutlu Gray, kötü McGinn’in Avustralya’daki Aston Villa’ya dostane bir yenilgiyle mücadele etmesinden sonra gerildi

16 yaşındaki oyuncu, Beyazlar taraftarları arasında şimdiden bir heyecan konusu haline geldi, ancak şimdi kenarda bir büyüyle karşı karşıya.

Leeds United’ın harika çocuğu Archie Gray, Pazar günü sezon öncesi hazırlık maçında Aston Villa’dan John McGinn’in sert bir mücadelesinden sonra ayak bileği sakatlığı nedeniyle sahadan esnemek zorunda kaldı.

Leeds United ve Aston Villa, hafta sonu Avustralya’nın Brisbane kentindeki sezon öncesi turlarında boynuzları kilitledi.

Aston Villa, Danny Ings’in vuruşuyla beraberliği 1-0 kazandı, ancak yarışma Gray’in sakatlığı nedeniyle gölgede kaldı.

Archie Gray’e ne oldu?

16 yaşındaki ofansif orta saha oyuncusu, sahanın ortasında gevşek bir topa ulaşmaya çalıştıktan sonra darbeye maruz kaldı, McGinn geç bir müdahale ile hamle yaptıktan sonra ayak bileğine baskı yapıyor gibi görünüyordu.

Gray sahayı sedyeyle terk ederken gözle görülür şekilde acı içindeydi. Olaydan sadece birkaç dakika önce, Villa’nın Emiliano Buendia’sına karşı güçlü bir meydan okuma için kendisine bir rezervasyon almıştı.

Steven Gerrard, Gray’in sakatlığı hakkında ne dedi?

Aston Villa patronu Steven Gerrard, gence acil şifalar diledi ancak bunu şanssız bir olay olarak nitelendirdi.

Maçtan sonra Gerrard, “Genç çocuğa çok iyi diliyoruz. İnşallah uzun bir sakatlık değildir. John topu aldı, takipte şanssızdı. Az önce aynı çocuk tarafından Buendia’da bir tane vardı ve kalbim ağzımdaydı.”

Liverpool efsanesi ayrıca, şurada burada sinirler yükselse de oyunun doğru ruhla oynandığını öne sürdü.

Gerrard, “Aslında doğru şekilde oynandı,” diye ekledi. “Kısa bir süre için gergin geçti, onlardan birkaç çetin müdahale vardı, birkaç bizden. Bir maç kazanmak isteyen iki Premier Lig takımınız var. Hazırlık maçı olsa bile her iki set de kazanmak istiyor. Bu normal. “

Jesse Marsch sakatlık hakkında ne dedi?

Leeds patronu Jesse Marsch, Gray’in yaralanmasının çok ciddi olmadığını ve gencin yakında iyileşeceğini umuyor.

Amerikalı baş antrenör gazetecilere verdiği demeçte, “Çok kötü olmadığını umuyoruz” dedi.

“Başlangıçta biraz acı çekiyordu ama hiçbir şeyin kırılmadığını umuyoruz. Umarım bu bir ayak bileği burkulmasıdır ve önümüzdeki birkaç gün içinde şiddetini göreceğiz.”

daha fazla okuma

Yorum yapın