Küçük Örümcek: Julian Alvarez, Man City transferinin ardından garip takma adı açıklıyor

Yüksek reyting alan Arjantinli forvet, İngiliz futbolunda geçirdiği süre boyunca çok sayıda kupa kazandıran ağ örmeyi umuyor olacak.

Julian Alvarez, River Plate’den 14 milyon sterlinlik (17 milyon dolar) transferinin ardından Manchester City’de hemen bir izlenim bırakmak istiyor ve 22 yaşındaki forvet neden sevgiyle ‘Küçük Örümcek’ olarak bilindiğini açıklıyor. Bu lakap, Arjantin’de parlak gözlü bir genç olduğu için, aile üyeleri ona bahşetmişti.

Şimdiki plan, Premier Lig’de muhalefet savunucularını yakalayan ve hüküm süren şampiyonlar tarafından daha fazla gümüş eşyanın toplanmasına izin veren çok sayıda ağ döndürmek.

Julian Alvarez neden ‘Küçük Örümcek’ olarak biliniyor?

Yüksek reyting alan Güney Amerikalı, Calchin sokaklarında futbol oynayarak büyüdü ve şunları söyledi: Gökyüzü sporları Ağabeylerin yanında mesleğini öğrenmekle geçen o ilk yılları şöyle anlatıyor: “Çok küçük bir köydü ve küçüklüğümden beri hep birlikte oynardık.

“Aynı arkadaş grubunu paylaştık. Hepimiz köyde sahip olduğumuz küçük bir sahada buluşurduk ve birlikte futbol oynayarak çok ama çok saatler geçirirdik.”

‘El Aranita’ lakabını nasıl aldığını anlatan Alvarez, “Bu, dört yaşından büyük olmayan küçük bir çocukken, kardeşlerimle futbol oynarken aklıma gelen bir şeydi.

“Bir gün ağabeyim, ‘Ona bak, küçük bir örümcek gibi’ dedi. Sadece takılıp kalıyor ve yaşlanınca pes etmiyorsun. Beğendim, harika bir isim.”

Julian Alvarez’in Man City’deki hedefleri neler?Alvarez, Liverpool’a Topluluk Kalkanı yenilgisinde teselli çabalarını yakalamaya başlamadan önce, sezon öncesi Blues için gol hesabını açtı.

İlk Premier Lig grevini bekliyor, ancak yeteneğine tam olarak inanıyor ve 2022-23’te Etihad Stadyumu’nda yüksek bireysel ve toplu hedefler belirleyecek.

Alvarez, hırsı hakkında “Premier Lig’i kazanmak çok büyük bir hedef ve kazanabileceğimiz her kupayı kazanmak için yola çıkıyoruz” dedi.

“Kişisel olarak benim için bir numaralı amacım takıma çabuk adapte olmak ve mümkün olduğunca çok oynamak. Oraya çıkıp asist yapmak ve gol atmak istiyorum.

“Açıkçası Şampiyonlar Ligi bir yarışma olarak büyüklüğü için sabırsızlıkla beklediğim bir şey. Bu hayal gücünü yakalar. Ama Premier Lig’in kendisi haftalık olarak, dünya çapında çok büyük bir lig. Sadece oynamak için çok heyecanlıyım.”

Yorum yapın