Kounde: Xavi Barcelona transferime ilham verdi ve Kobe Bryant gol sevincime ilham verdi

Fransız, Sevilla’dan Camp Nou’ya geçişi kabul ettikten sonra sevincini dile getirdi.

Jules Kounde, Xavi’nin Barcelona’ya transferindeki rolünü açıkladı ve kendisinin ve yeni baş antrenörünün “futbola aynı şekilde baktığında” ısrar etti. Blaugrana, haftalarca süren spekülasyonların ardından Chelsea’yi yenerek Perşembe günü 60 milyon € (50 milyon £ / 60 milyon $) bildirilen bir ücret karşılığında Sevilla savunucusunu imzalamak için bir anlaşmaya vardıklarını doğruladı.

Kounde, sağlık kontrolünden geçtikten ve sözleşmesini imzaladıktan sonra resmen açıklanacağı Camp Nou’ya giderek kariyerinde büyük bir adım attığına inanıyor.

Ayrıca gol sevincinin büyük bir futbol hayranı olan son NBA yıldızı Kobe Bryant’tan ilham aldığını da açıkladı.

Kounde, Xavi ve Barça transferi hakkında ne dedi?

23 yaşındaki oyuncu ilk röportajında ​​”Bu fırsat için çok müteşekkirim. Çok heyecanlıyım çünkü harika bir takımla harika bir kulübe geliyorum” dedi. barça tv.

Sevilla elbette harika bir kulüp, ancak Barca kariyerimde her seviyede bir sonraki adım.

“Her yarışmada yarışmak ve mümkün olduğunca çok kazanmak istiyorum.

Xavi HernandezGetty Resimleri

Xavi burada olmamın en büyük nedenlerinden biri. Onunla birkaç kez konuştum ve konuşma şekli büyüleyiciydi. Güzel sohbetlerimiz oldu ve futbola da aynı şekilde bakıyoruz.

“Kendime sınır koymuyorum, büyümek ve öğrenmek istiyorum, bu yüzden dinleyeceğim ve elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

Kounde, Kobe Bryant’tan ilham alan kutlamayı açıkladı

Kobe Bryant NBAGetty

Kounde, Sevilla formasıyla 133 maçta sadece dokuz gol attı, ancak her seferinde elini bir yılana dönüştürerek benzersiz bir şekilde kutladı.

Barca taraftarları yakında aynı kutlamaya tabi tutulabilir, Fransa’nın uluslararası futbolcusu, Bryant’ın kendi özel haraç olduğunu söylüyor.

“Basketbolu ve özellikle Kobe Bryant’ı seviyorum. Kutlama, Kara Mamba ve Kobe Bryant’a bir saygı duruşudur” diye ekledi.Yorum yapın