‘Kolay olmayacak’ – Gelen Arsenal transferi Fabio Vieira, taraftarlara Porto yıldızı Premier Lig geçişine hazırlanırken ne beklemeleri gerektiğini anlatıyor

Portekizli orta saha oyuncusu, Mikel Arteta’ya ve Gunners’a sadık olduğunu kanıtlamak için Emirates Stadyumu’na gidiyor.

Fabio Vieira, Porto’dan Arsenal’e 30 milyon sterlinlik (37 milyon dolar) bir transfer tamamlamaya hazırlanırken Premier Lig’deki hayatın “kolay olmayacağının” farkında.

Portekizli orta saha oyuncusu, Gunners için şok bir hedef olarak ortaya çıktıktan sonra Emirates Stadyumu’na geçişin hızlı bir şekilde zorlandığını gördü.

22 yaşındaki Mikel Arteta’yı ve kuzeydeki sadık bir hayran kitlesini ikna etmek için elinden gelen her şeyi yapacağına söz vererek, koşarak yere düşmeye çalışırken, şimdi İngiliz üst uçuşundaki en zorlu mücadelelere hazırlanıyor. Londra onun değerinde.

Fabio Vieira Arsenal’e ne teklif edecek?

Yaratıcı oyun kurucu söyledi Ayna yaz transfer döneminde asla bir hamle için zorlamadığını, ancak Arsenal’e neler yapabileceğini gösterme fırsatı verildiği için mutlu olduğunu söyledi.

Vieira şunları söyledi: “Porto’da her zaman mutluydum ama bu şans her profesyonel için önemlidir.

Premier Lig’de oynamak kolay olmayacak ve sadece çalışacağıma, çalışacağıma, çalışacağıma söz veriyorum.

Menajerim iki kulüp arasındaki anlaşma üzerinde çalıştı ve anlaşmayı tüm taraflar için önemli olduğu için kabul ettim. Premier Lig’i her zaman televizyonda izledim.”

Fabio Vieira Arsenal’de başarılı olacak mı?

Arteta’nın makine dairesi için takviyeler aranırken, Leicester ve Wolves’a yapılan baskınlar hakkında spekülasyonlar yapılırken Gunners, Youri Tielemans ve Ruben Neves gibi isimlerle yoğun bir şekilde bağlantılıydı.

Ancak Vieira, Arsenal’in başvurduğu ve son yıllarda Porto’da belirlediği standartları korumayı umduğu adam.

Geçen sezon bu amaca yedi golle birlikte 16 asistle katkıda bulundu ve 8 numaralı top oynama veya 10 numaralı yaratıcı olarak faaliyet gösterme yeteneğine sahip.

Mevcut pencerede Arsenal tarafından daha fazla orta saha seçeneği alınmazsa, Vieira, Thomas Partey ve Martin Odegaard gibi Arteta’nın planlarına girebilir.

Gunners 2022-23 Premier Lig sezonunu 5 Ağustos’ta Crystal Palace’ta açtığında rekabetçi bir başlangıç ​​yapılabilirken, sezon öncesi hazırlık maçları belirlenerek kadroya alınabilir.

daha fazla okuma

Yorum yapın