Katar’ın eşcinsellere yönelik muamelesi ‘kesinlikle kabul edilemez’ – DFB direktörü Bierhoff, Dünya Kupası ev sahiplerini hedef alıyor

Orta Doğu ulusunun gey ve lezbiyenlerin özgürlükleri konusunda katı yasaları var ve Alman FA patronu etkilenmedi

Oliver Bierhoff, 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Katar’ı LGBTQ+ insanlara yönelik muamelesi nedeniyle eleştirdi ve ülke içindeki tutumları “kabul edilemez” olarak nitelendirdi.

Eşcinsellik Katar’da yasaklanmıştır ve gey veya lezbiyen ilişkilerde olanlar için teorik olarak ölüm cezasına kadar uzanan ciddi cezalar vardır.

Bu, FIFA’nın Dünya Kupası’nı Orta Doğu ulusuna vermesini engellemedi ve turnuvanın nihayet bu yıl gelmesiyle azınlık topluluklarına yönelik tutumlar inceleme altına alındı.

Bierhoff Katar için ne dedi?

DFB genel müdürü Alman medya grubuna verdiği demeçte, “Eşcinsellere böyle bir muamele kesinlikle kabul edilemez. Bu hiçbir şekilde benim görüşlerime uymuyor” dedi. funke.

“Bir Dünya Kupası için gerçekte hangi ödül kriterleri geçerlidir? Çünkü bir turnuva vermek, gerekli değişikliği zorlamak için en keskin kılıçtır.

“Bu ödülden önce değil, sonra olmalı, aksi takdirde onu uygulamak için hiçbir gücünüz kalmaz.”

54 yaşındaki eski Alman uluslararası oyuncu, “ödül kriterlerinin insan hakları meseleleriyle yakından bağlantılı olması gerektiğini” söylemeye devam etti.

Dünya Kupası, Katar’ı gözler önüne serdi

2022 turnuvası 21 Kasım ve 18 Aralık tarihleri ​​arasında gerçekleşecek ve Orta Doğu Asya’da bu tür ilk etkinlik gerçekleşecek.

Ülkenin LGBTQ + insanlarına yönelik muamelesinin yanı sıra stadyum inşa eden işçilerin hakları, turnuvayı yazdan kışa taşımayı gerektiren iklim ve Katar’ın dünyada ayakta duramaması da dahil olmak üzere birçok tartışma ülkeyi bu inşaya sürükledi. Futbol.

Daha fazla okuma

Yorum yapın