‘Kapayın çenenizi palyaçolar!’ – İngiltere, Macaristan’ın aşağılanmasından sonra Southgate’i görevden almalı mı?

Üç Aslan, Molineux’daki rakipleri tarafından paramparça edildi ve bazı taraftarlar baş antrenöre olan inancını kaybetti.

Three Lions’ın evinde Macaristan’a 4-0 mağlup olmasının ardından Gareth Southgate, İngiltere menajeri görevinden alınmalı mı?

İngiltere, Fildişi Sahili’ni 3-0’lık dostluk galibiyetinin ardından, Milletler Ligi’nin Almanya ve İtalya ile Salı günkü rakiplerine iki yenilgi arasında sıkıştığı son dört maçında hayal kırıklığı yarattı.

Molineux’deki destekçiler, Macarların küçük düşürücü kaybı sırasında Southgate’e karşı duygularını dile getirdiler, ancak sonuç sadece bir an mıydı yoksa değişim zamanı mı?

Southgate, Macaristan’ın dayak yemesi hakkında ne dedi?

Maç sonrası basın toplantısında konuşan Southgate, “Bu bir terbiye gecesi. Evde ağır bir şekilde kaybettiğinizde bu çok ama çok acı vericidir. Oyuncular için zor bir geceydi. Onlar için hissediyorum. Görebiliyordunuz ki, bir kez arkaya gittiğimizde güven gitti. Grubun zihniyetine zarar verdiğini düşünmüyorum.

“Takımları seçtim ve kadroyu dengelemeye çalıştım. Bu maçları kazanmak için dengeyi sağlayamadım. Kaybettiğimiz maçlar için tam gücümüzde değiliz. Derinlik ve heyecan verici oyuncularımız olduğunu biliyorum. Maçları kazanmak için tam güçte olmamız gerekiyor. Bu gece denge doğru değildi.“Benden öncekilerin böyle geceleri oldu. Çocukken koltukta ve oyuncu olarak izledim. O zamanları tanırım.

“Hoş değil. Buradaki ironi, sahip olduğumuz baskının ve itibar yorumlarının iki Uluslar Ligi kampanyasında gelmesidir. İkisinde de en güçlü takımlarımızı seçemedik. Diğer tüm menajerlerin yargılandığı maçlarda 50 yıldır en iyi performansı gösterdik.

“Bunu tüm hafta anlattığımızı anlıyorum. Almanya’dan sonra bunun doğru olduğunu düşünmedim. Bu gece hiçbir şekilde, şekilde veya formda giyinemem. Tam güçte bir takımla maçlarda yargılanırsak, bu farklı bir değerlendirmedir.

“Önümüzdeki dönem tatsız ve rahatsız edici olacak. Asla bizim gibi altı yıl ve zor geceler geçiremeyeceksiniz.”‘Kapayın çenenizi palyaçolar!’

Tabii ki, tüm takımlar kaliteleri ne olursa olsun iniş çıkışlar yaşar ve eski İngiliz adam Jamie Carragher desteğini Southgate ve ekibinin arkasına attı.

“Ne yaptığını bilmiyor musun?” Molineux’de hayal kırıklığına uğramış hayranlar tarafından yapılan tezahüratlara atıfta bulunarak dedi.

“Kapatın sizi palyaçolar. Bu menajer bu ülkeyi 1966’dan beri iki turnuvada en iyi pozisyonlara taşıdı.

“Ayrıca, Southgate’in bu grubu geride tuttuğu fikri saçmalık. Bu kadro 2004-06, 1996-98’den daha iyi değil. Southgate, olumlu beraberliklere rağmen, daha fazlasını başardı. Dinlenin çocuklar ve normal seviyenize dönün.”Bu İngiltere’nin şimdiye kadarki en kötü ev yenilgisi mi?

Salı günkü mağlubiyet, 1928’de İskoçya’ya 5-1 yenilen İngiltere’nin 94 yıldaki en kötü ev mağlubiyeti oldu.

Bununla birlikte, İskoçların 1881’de Üç Aslan’ı 6-1 yendikleri tüm zamanların en kötü ev yenilgisi değil.

Bu arada Macaristan, 1953’te Wembley’de Ferenc Puskas’ın iki gol attığı ve Nandor Hidegkuti’nin hat-trick yaptığı Wembley’de 6-3 kazandığından beri İngiltere’ye karşı dört gol atan ilk takım oldu.

İngiltere taraftarları Southgate’in çıkmasını istiyor mu?

Southgate’in devralmasından bu yana İngiltere ile olan görünürdeki başarısı göz önüne alındığında, taraftarlar ufukta Katar 2022 ile görevde kalıp kalmayacağı konusunda ikiye bölünmüş durumda.


daha fazla okuma

İngiltere Southgate’i görevden almalı mı? 🤔

Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Yorum yapın