Juventus efsanesi MLS hamlesini tamamlarken Chiellini LAFC transferini doğruladı

Giorgio Chiellini, Juventus’taki sözleşmesinin sona ermesinin ardından LAFC’ye ücretsiz transfer olduğunu doğruladı.

MLS’ye gelme anlaşması onu, madalyalı kariyerinin son bölümü için Hollywood’a götürür.

Chiellini, Andrea Pirlo, Wayne Rooney ve Zlatan Ibrahimovic gibi oyunculara son beş yılda Amerika’da oynayacak mega yıldızlar olarak katılarak, isim bilinirliği açısından ligin en büyük katkılarından birini temsil ediyor.

Chiellini, LAFC hamlesini doğruladı

Orta saha oyuncusu, LAFC polo tişörtü ve şapkası giydiğini gösteren kısa bir videoda transferi doğrulamak için sosyal medyaya gitti.

Chiellini, gönderide MLS kulübünü “Sonraki Bölüm” başlığıyla etiketledi.Chiellini’den LAFC’ye sözleşme detayları

37 yaşındaki oyuncunun sözleşmeye imza attığı bildirildi. 18 aylık sözleşme onu 2023 sezonuna götürecek olan yeni kulübü ile.

Chiellini’ye ayrıca Atanmış Oyuncu parası ödenmeyeceği ve bunun yerine oyundaki konumu göz önüne alındığında önemli bir darbe olan Hedefli Tahsis Parası kullanılarak imzalanacağı bildiriliyor.

LAFC, 2004’ten beri Juventus dışında oynadığı ilk takım – veteran için duygusal bir değişiklik.

“Bu on muhteşem yılı geçirdik, [and] Torino’da geçirdiği Mayıs ayında devam etmek artık çocuklara kalmış” dedi. “Yapabileceğim her şeyi yaptım, [and] Umarım bir şey bırakmışımdır.”

Chiellini MLS’ye ne getirecek?

Saha performansı açıkça denklemin büyük bir parçası ve Chiellini geçtiğimiz yıl Euro 2020 ve Şampiyonlar Ligi de dahil olmak üzere kulüp ve ülke için oynama süresi almaya devam etti.

Ancak liderliği ve profesyonelliği de önemli faktörler; uzun zamandır saygı duyulan bir kaptan ve bu sezon zaten yüksek bir performans sergileyen bir kulübe zengin bir deneyim kazandırabilir.

Juventus menajeri Massimiliano Allegri, “Chiellini, İtalyan, Avrupa ve dünya futboluna işine olan tutkusu ve sevgisi açısından çok şey verdi. Bence gençlik akademilerindeki herkes nasıl savunma yapılacağını öğrenmek için Chiellini’nin videolarını incelemeli.”

Chiellini 2013-14’ten bu yana bir kampanyada 30 lig maçı kaydetmediği için sakatlıklar ve her yönden kondisyon endişe verici.

daha fazla okuma

Yorum yapın