‘Irkçılıkla ilgiliydi!’ – Mbappe, Fransız futbol başkanını milli takımdan ayrılma niyetini yanlış beyan ettiği için çağırdı

Kylian Mbappe, Fransız Futbol Federasyonu (FFF) başkanı Noel Le Graet’in kaçırılan penaltı sonrası destek eksikliğinin golcünün milli takımdan ayrılmasına neden olduğu yönündeki iddialarına yanıt verdi.

Mbappe, EURO 2020’de İsviçre karşısında başarısız oldu ve sonuçta Les Bleus’un son 16’da elenmesine neden oldu.

Ve Le Graet, kaçırılan penaltı ve ardından sosyal medyadaki eleştirilerin ardından Mbappe’nin FFF’ye yeterince destek vermediği için FFF’ye kızgın olduğunu söylerken, 23 yaşındaki oyuncu, yakınmasının özellikle aldığı ırkçı taciz ve eksikliğinden kaynaklandığını söyledi. yönetim kurulundan yanıt geldi.

Mbappe, Le Graet hakkında ne dedi?

İlk başta Le Graet şöyle demişti: “Onunla Euro’dan sonra görüştüm, kaçırdığı penaltıdan ve ağlardaki eleştirilerden sonra Federasyonun onu savunmadığını hissetti.

“Ofisimde beş dakika görüştük. Kızgındı, artık Fransız takımında oynamak istemiyordu – ki bunu kastetmediği belliydi.”

Ancak Mbappe, şimdi cumhurbaşkanını ırkçılığı görmezden gelmekle suçladı ve sosyal medya üzerinden şu yanıtı verdi: “Ona her şeyden önce bunun cezayla değil, ırkçılıkla ilgili olduğunu çok iyi açıkladım.

“Ancak ırkçılık olmadığını düşündü…”

Mbappe olay hakkında daha önce ne söyledi?

O sırada konuşan PSG yıldızı, “sorun” olarak görülmesi durumunda Didier Deschamps’ın kadrosundan çıkacağını açıkça belirtti.

“Fransız milli takımında oynamak için hiçbir zaman tek bir euro almadım ve her zaman milli takımım için bedavaya oynayacağım. Her şeyden önce, asla sorun olmak istemedim.

“Ama bir sorun olmaya başladığımı ve insanların benim bir sorun olduğumu hissettiğini hissettiğim andan itibaren… Kaybetmemize neden olan şeyin egom olduğu, çok fazla yer kaplamak istediğim mesajını aldım. ve ben olmadan, bu nedenle, kazanabilirdik.

“En önemli şey Fransız milli takımı ve eğer Fransız milli takımı bensiz daha mutluysa, [I’ll go].

“Cumhurbaşkanı ile görüştüm ve konuştuk. Ona şikayet etmeye gittiğim şey, hakarete uğradığım ve penaltı kaçırdığım için ‘maymun’ olarak adlandırıldığımdı. Bu aynı şey değil. Penaltıdan asla şikayet etmem. Penaltıyı kaçıran ben oldum.”

daha fazla okuma

Yorum yapın