‘İnsanlar kolay olduğunu düşünüyor’ – PSG’den Verratti, sekizinci şampiyonluk galibiyetinden sonra Ligue 1 zorluğunu savunuyor

İtalyan, yerel rekabetteki avantajlarına rağmen kulübünün gümüş eşya rekorunu haklı olarak savundu.

Marco Verratti, Paris Saint-Germain’in Ligue 1 şampiyonluk zaferlerinin kulübe kolay geldiğini öne süren eleştirmenlere vurdu ve orta saha oyuncusu takımın kazandıkları her onuru takdir ettiğini belirtti.

Parisli takım, geçen yıl Lille’e kaybettikten sonra kendilerini tekrar zirveye çıkarmak için bu dönem Fransa’daki yerel tacını geri aldı.

Eleştirmenler bazen, engin finansal güçleri ve dünyayı yenen yetenek kadrosu göz önüne alındığında, Ligue 1 başarısının kulüp için bir formalite olması gerektiğini öne sürdüler – ancak Verratti, böyle bir bakış açısının göz ardı edildiğini söylüyor.

Verratti, unvanı kazanmanın zorluğu hakkında ne dedi?

Verratti, kulübün resmi internet sitesine verdiği demeçte, “Bazen dışarıdan insanlar her zaman kolay olduğunu, her zaman basit olduğunu ve maçların önceden kazanıldığını düşünüyor” dedi.

“Fakat [it’s not]kazanmak için her zaman çok çalışmalıyız.

“Eğer takdir edemezsen [the league success we’ve had]hiçbir şeyi takdir edemezsin.”

Verratti, Paris Saint-Germain’deki zamanı hakkında ne söyledi?

Bu yaz Parc des Princes’teki giriş çıkışlar üzerine tartışmalar sürerken, Verratti’nin anlaşmasının bitmesine iki yıl kala muhtemelen bir yüzü kalmaya hazır – ve İtalyan, taktığı rozetin büyüsüne kapılmaya devam ettiğini itiraf ediyor.

Bana çok şey kazandıran bir kulüp ve bu yüzden ona her zaman saygı duyacağım” dedi. “Aynı zamanda bana çok şey veren bir şehir ve işler iyi gittiğinde minnettar olmalısın.

“Benimle oynamaktan mutlu olduğunu söyleyen bir oyuncuyla tanıştığımda, bu bana dokunuyor, beni mutlu ediyor.”

daha fazla okuma

Yorum yapın