Haaland, iki kez Norveçli Olimpiyat altın madalyalı Northug’u İsveç’e karşı destansı bir gösteriyle dizlerinin üstüne gönderdi

Erling Haaland’ın Pazar günü İsveç’e karşı 3-2’lik galibiyetteki performansı, iki kez Norveç Olimpiyat altın madalyası sahibi Petter Northug’u huşu içinde dizlerinin üzerine çöktürdü ve forvet, kros kayakçısı tarafından “milyonda bir” yetenek olarak etiketlendi.

Haaland iki gol atarak 21 maçta 20 gol kaydetti.

Son düdükten sonra, Northug, Manchester City’ye bağlı adama saygı göstermek için taç çizgisinde Haaland’ı bekledi.

Norveçli efsane Northug, Haaland hakkında ne dedi?

Northug, “Erling milyonda bir, her şeye sahip” dedi. TV2. “Topa sahip olduğunda, bunun korkutucu olduğunu fark ediyorsunuz. İnsan neredeyse gol bekliyor.

“Bugün buraya gelip İsveç’e karşı gol atmasını ve gol atmasını uman pek çok kişi var. Sonra bunu delicesine iyi yapıyor. Etkilendim.”Katma televizyon 2 yorumcu Jesper Mathisen: “Norveç pasaportu olan bu kadar iyi bir futbolcuyu görmek neredeyse gerçek dışı.”

Haaland maça nasıl tepki verdi?

“Söyleyecek sözüm yok,” dedi. “Son maçında İsveçlileri yenmek için [summer] dolu bir Ullevaal’da. Fantastik.

“Şimdi biraz soğuma zamanı.”büyük resim

Haaland, hızla en büyük sahnelerde atletik üretim yapan, dünya çapında tanınan bir elçi olan Norveç’in gururu haline geliyor.

Norveç 2022 Dünya Kupası’nda olmayacak, ancak Haaland sadece 21 yaşında ve önünde uzun bir uluslararası kariyer var. 23 yaşındaki Arsenal yıldızı Martin Odegaard ile birlikte, önümüzdeki on yılda olacaklardan umutlular.

Haaland için son zamanlarda Alexander Miloseviç ile olan rekabetinden sonra Pazar günü İsveç’e karşı iki gol daha atması özellikle tatlıydı.

“Önce bana fahişe dedi. Öyle olmadığımı rahatlıkla söyleyebilirim.”

“İkincisi, bacaklarımı kıracağını söyledi, bir buçuk dakika sonra gol attım. Bu iyiydi, bu.”

daha fazla okuma

Yorum yapın