‘Gutted’ – USMNT taraftarları, Washington DC ve Baltimore’un 2026 Dünya Kupası mekanına tepki gösteriyor

Bölge, 1994 yılında maçlara ev sahipliği yaptı ancak bu sefer eğlencenin dışında kaldı.

Washington DC/Baltimore bölgesindeki Amerika Birleşik Devletleri erkek milli takımı taraftarları Perşembe günü FIFA’nın 2026 Dünya Kupası ev sahibi mekanlarını açıklamasıyla hayal kırıklığına uğradı.

ABD, dört yıl içinde oyun düzenleyen üç ülkeden biri olacak, ancak başkenti herhangi bir eylemden kaçındı.

DC, 2026’daki maçlar için ciddi bir aday olarak kabul edildi, ancak bunun yerine Boston gibi diğer rakip adaylar seçildi.

DC/Baltimore Dünya Kupası’na tepkiler

FIFA’nın turnuvalar ve etkinlikler sorumlusu Colin Smith, “Bu çok, çok zor bir seçimdi” dedi. Washington post. “Hayal etmesi zor – ABD’ye bir Dünya Kupası geleceğini ve başkentin de önemli bir rol üstlenmediğini hayal edemezsiniz.”


Maçlar nerede yapılacaktı?

Yaklaşık bir saatlik sürüş mesafesinde bulunan DC ve Baltimore, bölgedeki yeterli kalitede stadyumların sınırlı olması nedeniyle tekliflerini birleştirmeye karar verdi.

Kapasite kriterlerini karşılayan diğer seçeneklerin yeterince iyi durumda olmadığı düşünüldüğünde, oyunlar Baltimore’daki NFL sahası M&T Bank Stadyumu’nda yapılacaktı.

Yine de FIFA Başkanı Gianni Infantino, bölgedeki insanlara 2026’da şenliklerin hala ülkenin başkentine geleceğine dair güvence verdi.

DC, ev sahibi bir ülkenin Dünya Kupası tarihinde maç alamayan üçüncü başkentidir.

FIFA yöneticisi Victor Montagliani, “Seçim dün geceye, bu sabaha kadar geldi” dedi.

2026 Dünya Kupası finali nerede yapılacak?

FIFA, dört yıl içinde en az bir maça ev sahipliği yapacak 16 şehrin tamamını açıklarken, organizasyon finalin nerede yapılacağını açıklamadı.

Bu onur için en iyi adaylardan bazıları New York/New Jersey, Dallas ve Atlanta.

daha fazla okuma

Yorum yapın