Guardiola, Man City teknik direktörü Lillo Katar için ayrıldığında sağ elini kaybetti

Tecrübeli antrenör, Premier Lig’de iki şampiyonluk başarısında rol oynadıktan sonra Al-Sadd Spor Kulübü’nün başına geçmek için Etihad Stadyumu’ndan ayrıldı.

Pep Guardiola’nın yardımcı antrenörü Juanma Lillo, Katar ekibi Al-Sadd Spor Kulübü’nün baş antrenörü olarak Manchester City’den ayrıldı.

İspanyol teknik direktör, Haziran 2020’de kulübe katıldığından beri önemli bir rol oynadı ve City’nin iki Premier Lig şampiyonluğu kazanmasına ve Şampiyonlar Ligi finaline ulaşmasına yardımcı oldu.

Antrenör kadrosu için büyük bir kayıp olmasına rağmen, Guardiola, asistanlarına iyi fırsatlar sunulduğunda asla yolunda durmadı, selefleri Mikel Arteta Arsenal’i devralmak için ayrıldı ve Domenec Torrent New York City FC’ye katıldı. .

Lillo ne kadar özlenecek?

Guardiola, İspanya, Meksika ve Çin kulüplerinde de geçen 40 yıllık koçluk kariyerinin ardından Lillo’nun engin deneyiminden yararlanmayı başardı.

Oyun hakkındaki bilgisi çok büyük. Guardiola, 2021’de Lillo için, ben dahil, dünyada çok az insanın görebildiği şeyleri görüyor” dedi.

Ayrıca oyuncular arasında, özellikle de İspanyolca ve Portekizce konuşanlar arasında çok az İngilizce konuştuğu için popülerdi.

onun yerine kim geçecek?

Guardiola’nın hala, daha önce iki numara olarak çalışmış olan eski Liverpool teknik direktörü Rodolfo Borrell’in de dahil olduğu derin bir güvenilir koçluk kadrosu var.

Ayrıca, daha önce Hollanda kulübü Heracles Almelo’yu devralmayı kabul etmesine rağmen kalmaya karar veren Carlos Vicens’in tutulmasıyla da destekleniyor.

Arteta’nın 2019’da Arsenal’i devralmak için ayrılması sezon ortasında geldi ve Guardiola’nın bu sefer Lillo’nun yerine uygun bir yedek bulması için en azından yaz mevsimi var.

City’deki zamanı nasıldı?

Ayrılmayı onayladıktan sonra, “Manchester City’de geçirdiğim zaman, kariyerimin en keyifli dönemlerinden biri oldu” dedi.

“Pep, arka oda personeli ve bu oyuncu grubuyla birlikte çalışmak bir zevkti ve umarım sahada elde ettiğimiz muhteşem başarıya küçük de olsa katkıda bulunmuşumdur.

“Kulübe en iyisini diliyorum ve ileriye doğru tüm hedeflerine ulaşabileceklerini umuyorum.”

Daha fazla okuma:

Southampton, 12 milyon sterlinlik Bazunu transferini onayladı

Arsenal, Man City’nin teklifi reddetmesinin ardından İsa görüşmelerini hızlandırdı

Yorum yapın