Gravenberch, Bayern Münih’i Ten Hag birleşmesine tercih ederken ‘büyük ve güzel’ Man Utd’nin küçümsemesini açıklıyor

Yüksek reyting alan Hollandalı futbolcu, İngiltere’ye taşınmak yerine bu yaz Almanya’ya gideceğini açıkladı.

Ryan Gravenberch, eski Ajax patronu Erik ten Hag ile “büyük ve güzelManchester United’da yeniden bir araya gelme fırsatını neden küçümsediğini açıkladı.

20 yaşındaki orta saha oyuncusu, anavatanında 100’den fazla rekabetçi maçın ve ülkesi için 10 maçın ardından Bayern Münih’e transferini tamamlamaya hazırlanıyor.

İyi tanıdığı bir menajerle birlikte potansiyelini Old Trafford’a taşıyabileceği yönünde öneriler vardı, ancak Gravenberch kalbini hızla Alman devlerine adadığını ve asla U dönüşü yapıp İngiltere’ye gitmeyeceğini söylüyor.

Man Utd, Gravenberch için bir seçenek miydi?

Hollandalı yıldız açıkladı De Telegraaf: “Manchester United çok büyük ve güzel bir kulüp ama Bayern’de şimdiden çok iyi şeyler hissettim ve söz vermiştim.

“Seçimim aslında oldukça hızlı yapıldı. Ekim ayında Schiphol’deki bir otelde antrenör Julian Nagelsmann, spor başkanı Hasan Salihamidzic ve teknik direktör Marco Neppe ile tanıştım. Bana çizdikleri plan mantıklı geldi.”Gravenberch, Ajax’ta kalmayı düşündü mü?

Gravenberch kanatlarını açmaya hazırlanırken, Ajax’ta bir sezon daha geçirme seçeneği vardı.

Eredivisie unvan sahipleri ona yeni bir sözleşme teklif edecek kadar ileri gittiler, ancak Bayern’in cazibesi çok büyüktü.

Gravenberch ekledi: “Sonunda Ajax bana kraliyet teklifi yaptı ve Bayern bu kadar iyi bir izlenim bırakmasaydı kesinlikle imzalardım.

12 yıl boyunca orada dolaştım ve Ajax beni bugün olduğum oyuncu yaptı. Ajax’ın benden bir şeyler kazanması mantıklı çünkü kulüp bana her zaman iyi davrandı. İyi arkadaş olarak ayrılıyoruz. Kulübe olan aşkım her zaman devam edecek.

Bundesliga’ya hazır olup olmadığım zor bir soru ama kesinlikle bu hissi yaşıyorum.”

daha fazla okuma

Yorum yapın